ua en

Найпопулярнішим рейтингом кращих вищих навчальних закладів світу вважається рейтинг, що розраховується дослідницькою групою Cybermetrics, яка входить до складу Національного Дослідницького Ради Іспанії. Результати рейтингу публікуються з 2004 року двічі на рік (в кінці січня і в кінці червня).

Методи і підходи оцінки навчальних закладів відповідають Берлінським принципам ранжирування вищих навчальних закладів (Berlin Principles on Ranking of Higher Education Institutions). Ці принципи були розроблені, узгоджені та затверджені в якості основних для порівняльних досліджень національних систем вищої освіти Міжнародною експертною групою за ранжуванням (IREG), заснованої в 2004 році Європейським центром з вищої освіти ЮНЕСКО (UNESCO-CEPES) та Інститутом політики вищої освіти у Вашингтоні (Institute for Higher Education Policy).

Згідно з цими принципами сьогодні в світі існує більше 20 000 вищих навчальних закладів. З цієї всесвітньої бази даних до рейтингу Webometrics потрапляють 12000. Критерій ранжирування - наповнюваність, ступінь підтримки і популярність веб-сайтів ВНЗ. Сьогодні цей рейтинг вважається одним з найбільш авторитетних.

Webometrics аналізує НЕ освітню діяльність університетів у цілому, а представленість вишу в інтернет-просторі. Рейтинг Webometrics дозволяє оцінити науково-дослідні досягнення університетів через порівняння їх Інтернет-сайтів.

Такий підхід дає комплексне уявлення про ВНЗ, про його інтернет-активність, про присутність в інтернеті викладачів, співробітників, студентів. Сайт - візитна картка вузу в міжнародному освітньому співтоваристві, відображення його освітньої та наукової діяльності. Веб-політика вузу сприяє формуванню нових зв'язків, неформальному спілкуванню між вченими та реалізації інноваційних розробок на основі обміну досвідом та творчої співдружності.

Згідно останніх рейтингів Webometrics Чернігівський державний технологічний університет займає 58 позицію серед 306 найкращих вищих навчальних закладів України.

http://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine

ОГОЛОШЕННЯ