ua en

30 березня 2012 року українська делегація, яка перебуває у Китайській Народній Республіці, на чолі з Першим заступником Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгеном Сулімою відвідала Університет Цінхуа (м. Пекін).

У цей же день представники Міністерства та ректори Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Одеського національного політехнічного університету, Вінницького національного технічного університету, Чернігівського державного технологічного університету, Черкаського державного технологічного університету та Приазовського державного технічного університету відвідали Пекінський політехнічний інститут.

Під час зустрічі з президентом Пекінського політехнічного інституту Гуо Даченом та керівниками інституту машинобудування, інституту матеріалознавства та відділу міжнародних обмінів і співробітництва Пекінського політехнічного інституту члени української делегації ознайомилась з досягненнями та сучасними розробками, що ведуться в цьому вищому навчальному закладі, зокрема зі створення екологічних джерел енергії, механотроніки, робототехніки, електроніки, освоєння космосу, нано- та пінотехнологій, комп’ютерного моделювання тощо.

Також ректори українських вузів поінформували китайських колег щодо виконуваних наукових досліджень в українських вищих навчальних закладах. Окрім того, українська делегація відвідала Науково-технологічну лабораторію автомобільних трансмісій та Національну центральну науково-технологічну лабораторію захисних та протизахисних матеріалів Пекінського політехнічного інституту, де ознайомилась з тематикою виконуваних досліджень та умовами роботи в них студентів, аспірантів і науковців Інституту.

Під час зустрічі з президентом Пекінського політехнічного інституту Гуо Даченом досягнуто домовленостей про щорічне безкоштовне навчання 20 студентів з провідних університетів України за англомовними магістерськими програмами з машинобудування, електротехніки, автоматизації та міжнародної торгівлі в Пекінському політехнічному інституті, а також про створення українсько-китайського факультету Одеського національного політехнічного університету та Пекінського політехнічного інституту.

ОГОЛОШЕННЯ