ua en

28 березня 2012 року в рамках роботи Українсько-Китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки на базі Цюнчжоуського університету (м. Санья, КНР) відбувся Форум ректорів вищих навчальних закладів України та Китаю.

Форум урочисто відкрили Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма та заступник Міністра освіти Китайської Народної Республіки Хао Пін.

У роботі форуму взяли участь керівники 19 вищих навчальних закладів України та 13 вищих навчальних закладів Китайської Народної Республіки. Учасники Форуму розглянули нагальні питання співпраці університетів у сфері освіти з природничих та гуманітарних наук, гірництва, водної справи, медицини, машинобудування, транспорту, авіа- та суднобудування, матеріалознавства, а також міжнародного академічного обміну студентів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів; гармонізації бакалаврських та магістерських програм; запровадження англомовних магістерських програм у вищих навчальних закладах обох держав; виконання аспірантських дисертаційних робіт під подвійним керівництвом професорів з китайських та українських вищих навчальних закладів; проходження стажування українських викладачів та науковців у провідних університетах Китаю, а китайських – у вищих навчальних закладах України тощо.

Під час Форуму досягнуто домовленостей щодо запровадження спільних наукових грантів з метою проведення спільних досліджень науковцями китайських та українських університетів, проведення Днів освіти України в Китаї та Днів освіти Китаю в Україні, створення Асоціації ректорів вищих навчальних закладів України та Китаю.

ОГОЛОШЕННЯ