ua en

9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України у 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

Саме в цей день стартує конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Щороку у ньому беруть участь студенти ЧДТУ і майже завжди стають переможцями обласного туру та учасниками всеукраїнського. Сподіваємося, що і цьогоріч серед переможців будуть і наші студенти.

А ще напередодні свята - Дня української писемності та мови – викладачі кафедри філософії на соціально-гуманітарних дисциплін провели бесіди про історію нашої мови, її лексичне та синтаксичне багатство, необхідність знання і використання в житті.

9 листопада, у День української писемності та мови, на Українському радіо відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності.

Диктант транслюватиметься о 13:30 на Першому і Третьому («Культура») каналах Українського радіо. Традиційно диктант складатиметься зі 100-120 слів.

Ті, хто напише його без помилок, будуть відзначені призами: грошовими преміями, книгами, компакт-дисками з записами Українського радіо. Важлива умова - перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс - 01001.

Нагадаємо, що НРКУ проводить диктанти національної єдності з 2000 року. Щороку НРКУ отримує понад 10 тисяч листів з радіодиктантом. Листи надсилають не лише слухачі з усіх областей України, а й з-за кордону: Росії, Білорусі, Молдови, Німеччини, Бельгії та інших країн. Це люди різного віку і різних професій: школярі, студенти, військові, робітники, пенсіонери і домогосподарки. Найактивніші прихильники акції (серед них - народні депутати, артисти, громадські діячі) приходять писати диктант до редакції Українського радіо на Хрещатик, 26.

Запрошуємо усіх студентів та працівників ЧДТУ взяти участь у диктанті національної єдності!

ОГОЛОШЕННЯ