ua en

7 травня біля к-ру "Перемога" відбулося свято вулиці Рокосовського приурочене до Дня Перемоги. Концертну програму організували активісти Центру культурно-масової роботи. Вони привітали ветеранів та жителів вулиці зі святом та побажали їм здоров'я та миру!

Під час концерту лунали пісні "Не стидайся-то твоя земля", " "Вільний птах", "Я не здамся без бою", "Україна-це ти", "Ты помни" та інші. Ведучою заходу була студентка факультету соціальної роботи Вікторія Ременюк.

Шановні ветерани, викладачі, співробітники та студенти! Вітаємо вас з Днем пам’яті та примирення і 70-річчям Перемоги над нацизмом у Європі. Сімдесят років тому український народ разом з іншими народами Антигітлерівської коаліції ціною більше ніж 50-ти мільйонів життів захистив світ від жахіть фашизму.

У цей славний день ми повертаємося до незабутньої весни 45-го, згадуємо тих, хто у жорстокій битві виборов нашу перемогу. Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя.

Ми віддаємо шану ветеранам, і звертаємося до них зі словами вдячності за їх безсмертний подвиг. Низький уклін Вам, ветерани! Вічна слава переможцям!

Адміністрація університету

Щиро вітаємо завідуючу кафедрою бухгалтерського обліку, оподаткування і аудиту професора Маргасову Вікторію Геннадіївну із успішним захистом дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеню доктора економічних наук.

30 квітня 2015 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Київського національного університету технологій та дизайну Міністерства освіти і науки України відбувся захист дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук на тему “Стратегія забезпечення стійкості економіки України до загроз економічній безпеці” за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством.

Науковий консультант доктор економічних наук, професор кафедри фінансових ринків Національного університету державної податкової служби України - Онишко Світлана Василівна.

Бажаємо творчої наснаги та подальших наукових досягнень.

Корейський національний дослідницький фонд (National Research Foundation of Korea) оголошує конкурс 2015 року на отримання фінансової підтримки для проведення фундаментальних наукових досліджень для іноземних вчених.

Термін подачі заявок до Відділу міжнародних зв’язків НАН України (vmz@nas.gov.ua) – до 20 травня 2015 р.

Галузь досліджень: природничі науки та інженерія. Тривалість стажування – 6-12 місяців. Кожне стажування повинно починатися в період з 1 липня до 3 серпня 2015 року.

Аспірант кафедри соціології, психології особистісного та соціального самовизначення Дмитро Ревенок, який став учасником програми «Польський Еразмус для України», наразі займається науково-дослідницькою діяльністю в Університеті Марії Кюрі-Склодовської в Польщі, що є одним з найбільших університетів в Люблінському воєводстві, розповідає про переваги та враження від перших місяців навчання.

Доводимо до Вашого відома, що з метою реалізації основних положень Закону України «Про вищу освіту» Кабінетом Міністрів України 15 квітня 2015 року прийнято постанову № 216 «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів від 22 серпня 1996 р. № 992» (остання - затверджувала «Порядок працевлаштування випускників, підготовка яких здійснювалася за рахунок коштів державного бюджету»), якою скасовано норму щодо обов’язковості відпрацювання випускниками вищих навчальних закладів та відшкодування ними витрат вартості навчання.

Проте, відповідно до вимог чинного Закону України «Про вищу освіту», Чернігівський національний технологічний університет продовжує сприяти працевлаштуванню його студентів і випускників. Тому запрошуємо Вас до відділу з питань працевлаштування, практики та зв’язків з громадськістю за адресами.

Університет Тарту подав заявку до Міністерства закордонних справ Естонії на фінансування 4-х літніх шкіл для студентів з Грузії, Молдови, України та Білорусії.

Учасниками шкіл можуть стати студенти починаючи з 2-го курсу навчання, включаючи аспірантів, які мають громадянство вище зазначених держав.

Рішення щодо фінансування шкіл буде прийнято в кінці травня, проте усі бажаючі запрошуються подавати заяви на участь до 20-го травня 2015 р.

8 та 9 травня в Україні відзначаються День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

В ЧНТУ до відзначення цих дат приурочені такі заходи:

У рамках Угоди про співробітництво в галузі культури, освіти та науки між Урядами Італії та України Міністерство закордонних справ Італійської Республіки надає гранти на навчання, стажування та дослідження в італійських вищих навчальних та науково-дослідних закладах.

Тривалість перебування в Італійській Республіці складає 3, 6 та 9 місяців.

23 квітня 2015 року в рамках Міжнародної студентської науково-практичної конференції “Юність науки – 2015: соціально-економічні та гуманітарні аспекти розвитку суспільства” відбулось засідання підсекції кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту “Удосконалення методики та організації обліково-аналітичної роботи”, у роботі якої взяли участь студенти спеціальності “Облік і аудит” І - V курсів.

Федеральне міністерство науки та освіти Німеччини (BMBF) проводить конкурс «Green Talents – International Forum for High Potentials in Sustainable Development», спрямований на підтримку міжнародного обміну «зеленими» ідеями. Під патронажем міністра, професора Йоганни Ванки, щорічно нагороджують 25 молодих вчених. Вибрані компетентним журі лауреати, які представляють різні країни та наукові дисципліни із здобутками в області становлення суспільств зі стійким розвитком, отримають унікальне запрошення до наукового співтовариства Німеччини.

З огляду на те, що провідна наукова тема 2015 року це «Місто Майбутнього», на конкурсі «Зелені таланти» – 2015 особливо вітаються заявки з цієї теми. Однак до участі в конкурсі також запрошуються молоді вчені з інших областей з рівними шансами на перемогу.

Спільна програма Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» запрошує неприбуткові організації, а саме неурядові організації, засоби масової інформації, аналітичні центри, науково-дослідницькі інститути, благодійні організації, навчальні заклади надавати проектні пропозиції.

Для студентів 3-5 курсів економічних та юридичних спеціальностей та молодих спеціалістів. 21 травня 2015 р проводиться День відкритих дверей в КПМГ.

День відкритих дверей в КПМГ – це можливість:

  • дізнатися більше про роботу аудитора та консультанта в одній з найбільших міжнародних компаній;
  • особисто поспілкуватися з партнерами та менеджерами КПМГ;
  • отримати інформацію про кар’єрні перспективи для студентів та молодих спеціалістів із перших вуст.

25 квітня 2015 року Чернігівський національний технологічний університет знову зустрічав численних гостей – учнів 9-11-х класів шкіл та учнів старших курсів коледжів Чернігова.

В холі університету кожна випускова кафедра представляла свій напрям підготовки у вигляді своїх наукових розробок, тематик досліджень, макетів обладнання, презентацій, тощо. Майбутні абітурієнти мали змогу особисто поспілкуватися з викладачами, докладніше ознайомитися з напрямами підготовки, спеціальностями та спеціалізаціями.

Шановні молоді науковці!

Якщо Ви відчуваєте в собі потенціал та бажання, а також маєте здобутки, - тоді це Ваш шанс особистісного наукового зростання.

Для формування більш конкурентного середовища в науковій сфері та  активізації участі молодих учених в науковій діяльності країни, на засіданні Ради проректорів з наукової роботи ВНЗ та директорів наукових установ при МОН спільно з представниками Ради молодих учених при МОН прийнято рішення про формування бази експертів з молодих учених для проведення експертизи наукових запитів/проектів, що подаються на фінансування за бюджетні кошти.

З 20 по 24 квітня в Чернігівському національному технологічному університеті пройшов тиждень протидії торгівлі людьми, організований викладачами кафедри соціальної роботи – представниками Національної тренерської мережі «La Strada Ukraіne».

На думку організаторів та учасників, в сучасних реаліях українського суспільства постала нагальна потреба поговорити про торгівлю «живим товаром» з тим, щоб попередити та запобігти загостренню проблеми торгівлі людьми в нашій державі. Студенти факультету соціальної роботи, які глибоко вивчають проблеми торгівлі людьми, усвідомлюють, що саме необізнаність є основною причиною втягнення людей в пастки торговців людьми. Тому мета проведення тижня полягала в підвищенні рівня обізнаності та поінформованості щодо проблеми торгівлі людьми, її причинами та способами профілактики.

«Dzień Dobry!» - так тепер вітається Михайло Сидоренко, студент магістратури факультету соціальної роботи, а наразі - учасник програми «Польський Еразмус», студент Вроцлавського університету за напрямом європеїстики, та поспішає поділитися історією участі в програмі та досвідом поїздки на конференцію з питань сталого розвитку за Програмою Балтійських Університетів.

29 квітня 2015 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся весняний Ярмарок вакансій «День кар’єри».

Учасниками Ярмарку були представники підприємств різних напрямів діяльності, серед яких: Компанія «КОСТАЛ Україна», ДП «Сіменс Україна», Компанія «PortaOne», ПрАТ «Чернігівський механічний завод», ПАТ «Альфабанк», Компанія «Transpren LLC», Філія «Чернігівське регіональне управління» ПАТ КБ Приватбанк, ТОВ «Чернігівські інсталяційні системи», ТОВ «ЕКОЛЛ», компанія «PortaOne», компанія «Collar», ТОВ “Софт Індастрі”, Чернігівське відділення ПАТ «САН ІнБев Україна», ФОП Воробей В.В. – JoinUP, ТОВ «М.Б.А. Фінанси», ПАТ «Слов’янські шпалери - КФТП», ПАТ «Фідобанк», ТОВ «Компанія ВІВАТ», ТОВ «Епіцентр К», ПАТ «Ясен».

27-30 квітня 2015 року на базі кафедр промислової електроніки та біомедичних радіоелектронних апаратів і систем Чернігівського національного технологічного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом «Електронні пристрої та системи».

Учасникам пропонувалися оригінальні задачі з теоретичних основ електротехніки, мікропроцесорної техніки, енергетичної електроніки, аналогової та цифрової схемотехніки. Студенти ЧНТУ гідно представили наш університет.

23 квітня у читальній залі наукової бібліотеки ЧНТУ (Стрілецька, 1) в рамках проведення міжнародної студентської науково-практичної конференції „Юність науки - 2015: соціально - економічні та гуманітарні аспекти розвитку суспільства”відбувся культурно-мистецький освітній захід. До 90-річчя з дня народження видатного чернігівця, художника-мандрівника Леоніда Могучова (1925-2014) та до Міжнародного дня пам’яток та історичних місць відкрито виставку картин «Джерела духовної пам’яті».

28 квітня 2015 року біля корпусу №8 ЧНТУ відбулася Всесвітня ініціатива «Дерева Миру» ( Global project of the  «Trees of Peace»), яка об’єднала вже 50 країн світу. Мета ініціативи «Дерева Миру» - прояв позиції ЗА МИР шляхом висадження дерев, що сприяє об’єднанню народів та озелененню країни.

Свою енергію посадженим деревам для укріплення енергії миру передали студенти факультету соціальної роботи, викладачі кафедри соціальної роботи та директор ННІ права та соціальних техногій Чернігівського національного технологічного університету. Ініціатива пройшла за підтримки ЖКГ Чернігівської міської ради, представників ЗМІ, Громадської організації «Чернігів Європейський».

У ході ініціативи було висаджено близько десятка дерев, кожному з яких передалася енергетика та дух єдності у прагненні мирного життя та чистого довкілля для теперішніх та майбутніх поколінь.

ОГОЛОШЕННЯ