ua en

29 листопада в Чернігівському національному технологічному університеті начальником відділу НДЧ, к.е.н., доцентом Сизоненко О.В.  для науково-педагогічних працівників було проведено тренінг на тему «Академічна доброчесність – чесність починається з мене», в рамках розпочатої в жовтні 2016 року серії тренінгів направлених на  популяризацію принципів та норм академічної доброчесності серед учасників академічного процесу та підвищення рівня правової культури в сфері охорони прав інтелектуальної власності.

28 листопада відбулося підведення підсумків конкурсу есе «Різні, але рівні», що проводився в межах декади ННІ Права та соціальних технологій та факультету соціальної роботи. Конкурс був ініційований Центром ґендерної освіти ЧНТУ, за участю кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

Конкурс мав загально університетський резонанс та викликав значний інтерес серед студентської молоді. Всі учасники були відзначені подяками та приємними сувенірами.

28 листопада 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті в рамках підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування відбувся тематичний семінар «Відкритість та прозорість органів державної влади в контексті Закону України «Про запобігання корупції»».

Семінар проведено під егідою Національного Агентства України з питань державної служби для працівників Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області.

25 листопада 2016 р. в Чернігівському національному технологічному університеті відбулася зустріч студентів та науково-педагогічних працівників із директором департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олегом Ігоровичем Шаровим.

Олег Шаров окреслив перспективи подальшого реформування вищої освіти в Україні, детально проаналізував законотворчі ініціативи МОН України щодо державного фінансування вищої освіти, змін у переліку спеціальностей і стандартах вищої освіти, а також охарактеризував особливості вступної кампанії 2016 та нові умови вступу до ВНЗ у наступному навчальному році.

О.І. Шаров також відповів на запитання, які хвилюють студентів і викладачів.

24 листопада 2016 року у Міському палаці культури відбувся конкурс «Кращий студент Чернігівщини 2016» (регіональний етап всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України»).

Конкурс став чудовою можливістю для активних студентів показати свої наукові та спортивні досягнення, таланти та добрі вчинки, зроблені під час 2015-2016 навчального року у студентському середовищі.

28 листопада в читальному залі наукової бібліотеки ЧНТУ відбулося відкриття виставки світлин та фоторобіт "Чоловічий і жіночий світи: пошуки гармонії".

Виставка презентована Центром ґендерної освіти ЧНТУ в межах акції "16 днів проти ґендерного насилля". Представлені роботи торкаються проблеми місця і ролі жінки у сучасному суспільстві, питань порозуміння в сім'ї та між чоловіком і жінкою, філософських вимірів співіснування чоловічого й жіночого начал. Бібліотека ЧНТУ підготувала добірку наукових та публіцистичних видань, що стосуються зазначеної тематики.

З 25 листопада по 10 грудня проходить Міжнародна кампанія «16 днів проти ґендерного насильства». Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
  • 1 грудня Всесвітній день боротьби зі Снідом
  • 2 грудня Міжнародний день боротьби з рабством
  • 3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостям
  • 5 грудня Міжнародний день волонтера
  • 6 грудня Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
  • 9 грудня Міжнародний день боротьби з корупцією
  • 10 грудня  Міжнародний день прав людини

24 листопада 2016 р. в Навчально-науковому інституті права і соціальних технологій відбулася доброчинна акція – «Кухня благодійності» з метою збору коштів Жураковському Богдану, у якого встановлено діагноз – нейробластома зорових каналів (ІІІ стадія). Хлопчик майже не бачить, реагує тільки на світло.

 У заході взяли участь студенти юридичного факультету, факультету соціальної роботи та факультету життєдіяльності, природокористування і туризму. 14 команд представили кухні різних країн – Мексики, Америки, Німеччини, Англії, Японії, Франції, Польщі, Італії, Білорусії, України, Вірменії, Франції. Учасники змагалися у приготуванні та презентації страв,  крім того широко був представлений культурний контент цих країн, а також дарували гарний настрій та частували усіх присутніх різними смаколиками. Під час акції було зібрано 5 241 грн.

Координатор акції – Мекшун Алла Дмитрівна, ст. викладач кафедри соціальної роботи.

Шість років тому талановиті студенти Чернігівського національного технологічного університету зібрались разом, аби підготувати звичайний студентський виступ у незвичному форматі театру тіней. А в результаті Fireflies стали одними з найкращих у світі. Як люди стають тінями?

Ця постановка, яку чернігівський театр тіней Fireflies створив разом з відомим українським хореографом Костянтином Томільченком, стала найкращою короткометражною роботою кінофестивалів у Бразилії та Китаї, йдеться в сюжеті Чернігівської регіональної дирекції НТКУ.

А починалось все із білого простирадла і ліхтарика 6 років тому, коли студенти Чернігівського національного технологічного університету заснували перший в Україні театр тіней.

25 листопада 2016 року в рамках декади Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ відбулася зустріч із студентами та спеціалістми Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області.

Участь у заході взяли: директор Центру Ірина Протченко, заступник директора Олеся Пирковська, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Якубенко, а також запрошений гість - Чернігівський поліцейський омбудсмен Анна Панасюк. У ході зустрічі були висвітлені питання організації надання безоплатної правової допомоги у Чернігівській області, роботи Регіонального центру, місцевих центрів та бюро правової допомоги у Чернігівській області, призначення адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги тощо.

22 листопада 2016 року відбулась зустріч професорсько-викладацького складу кафедри менеджменту та державної служби Чернігівського національного технологічного університету з майбутніми випускниками менської гімназії, шкіл м. Мени та м. Корюківка. У доброзичливій атмосфері викладачі кафедри донесли до слухачів сучасну концепцію вищої освіти в Україні, зорієнтовану на новітні стандарти національного та європейського освітнього простору.

24 листопада Навчально-науковим інститутом економіки ЧНТУ з успіхом проведений Турнір «Інтелектуальні лицарі Чернігівщини». Враховуючи велику кількість учасників, Турнір було проведено у дві рівносильні незалежні сесії. Із вітальним словом до учасників Турніру та вчителів виступив ректор ЧНТУ, доктор економічних наук, професор Шкарлет Сергій Миколайович.

Протягом Турніру учасники-школярі кращих і найактивніших загальноосвітніх навчальних закладів м.Чернігова презентували свої команди та їх внесок у розвиток нашого міста. Абсолютно всі представлені презентації носили творчий, креативний, оригінальний підхід до візуалізації та представлення. Учасники однозначно провели ґрунтовну і кропітку попередню підготовку при розробці та зйомці відеопрезентацій на тему «Ми – майбутнє Чернігова».

26 листопада, в День пам'яті жертв голодоморів в Україні о 16.00 буде оголошено хвилину мовчання та проведено загальнодержавну акцію «Запали свічку».

22-24 листопада у Міжнародному виставковому центрі проходив Міжнародний форум «Innovation Market». Цей захід об’єднує в єдиному просторі винахідників, інноваторів, авторів успішних стартапів і акселераторів інвестиційних проектів, консультантів у сфері захисту інтелектуальної власності, політичних діячів України,представників закордонних фінансово-інвестиційних установ.

МФІМ – місце зустрічі новаторів, винахідників, виробників провідних інноваційних технологій, авторів Startup- проектів з представниками підприємств – потенційних споживачів, зацікавлених в технологічному оновленні виробничих процесів, акселераторами інвестиційних проектів, експертами в різних галузях економіки, консультантами у сфері захисту інтелектуальної власності, представниками авторитетних інвестиційно-фінансових установ України, Польщі та Китаю, з політичними лідерами України.

Чернігівський національний технологічний університет долучився до форуму, представивши на виставці свої проекти:

19 листопада у стінах ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ відбулось відкриття Chenihiv Debate Club!

Відтепер, спеціально для юристів і всіх бажаючих кожної суботи о 14:00 відбуватиметься зустріч дебатного клубу в корпусі № 8 ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ (л/з 3)!

Ми чекаємо на вас!

Шановні колеги!

Запрошуємо вас взяти участь у написанні колективної монографії кафедри економічної теорії Чернігівського національного технологічного університету на тему «Шлях до Європейського Союзу: спрямування соціально-економічного розвитку»

Платформа www.polskijazyk.pl — це комплексний і безкоштовний інструмент для вивчення польської мови, який створений для студентів з України.

Проект працює вже другий рік. Новинкою цього року є україномовна версія платформи і можливість засвоєння матеріалу на ще вищому рівні – B2 (вище середнього). Це, фактично, максимальний рівень, який можна ефективно отримати, займаючись самостійно.

З 17 по 19 листопада 2016 року ректор Чернігівського національного технологічного університету С.М. Шкарлет взяв участь у партнерській зустрічі в Господарській Академії ім. Д.А. Ценова (Болгарія).

Мета зустрічі: інтенсифікації міжнародної співпраці між університетами-партнерами та обговорення плану спільної діяльності на 2017 рік.

У рамках візиту відбулася зустріч з ректором Академії, Іваном Марчевським. У результаті переговорів прийнято спільну Програму двосторонньої діяльності між ВНЗ-партнерами на 2017 рік.

Диплом II ступеню виборов учень 10 класу Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 19 Чернігівської міської ради Нагорний Павло, який під керівництвом к.т.н., старшого викладача кафедри промислової електроніки Городнього Олексія Миколайовича підготував свій інноваційний проект та представив його на розгляд журі на VII Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», що проходила у м. Києві.

Чернігівську область представляли 6 вихованців гуртків ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді».

Оцінювали школярські проекти науково-педагогічні працівники вишів та галузевих інститутів НАН України. Серед критеріїв оцінювання – актуальність, практичне значення, самостійність у виконанні роботи і творчий підхід, повнота в розкритті теми, презентаційні навички учасника, відповідність стендової доповіді вимогам і наявність демонстраційної моделі чи макета.

22 листопада 2016 року в рамках декади ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ відбудеться відкрита лекція професора кафедри трудового права, адміністративного права та процесу, д.ю.н. Пузирного Вячеслава Феодосійовича на тему «Особливості правового регулювання робочого часу науково-педагогічних працівників».

Будуть висвітлені питання, що стосуються специфіки правового регулювання робочого часу науково-педагогічних працівників, режиму та обліку їх робочого часу, особливостей роботи цієї категорії працюючих на умовах скороченого робочого часу, а також раціонального використання ними часу роботи.

До Дня студента кандидатами економічних наук, доцентами Чернігівського національного технологічного університету Холявко Н.І., Дубиною М.В., Гнедіною К.В., Лавровим Р.В. було організовано та проведено тренінгові заходи під загальною назвою «Студентські ініціативи для розвитку Чернігова». Учасниками заходів виступили студенти старших курсів фінансово-економічного факультету, факультету проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпечення та факультету життєдіяльності, природокористування і туризму ЧНТУ.

ОГОЛОШЕННЯ