ua en

23 серпня відзначається День Державного Прапора України. У серпні 2004 року Президент Л. Кучма  підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня.

З 1 по 12 серпня 2016 р. науково-педагогічні працівники Чернігівського національного технологічного університету к.психол. н., доц. Сила Т.І., к.е.н. Ревко А.М., к.е.н. Гнедіна К.В., Штирхун К.І. перебували на науковому стажуванні в Інституті д-ра Яна-Урбана Сандала (Норвегія). Наші викладачі мали змогу поліпшити свої знання англійської мови, вивчали досвід Норвегії, Швеції та інших Європейських країн у сфері соціального підприємництва, інновацій в освіті. Прийняли участь у 46 Саміті “Innovation and Social Entrepreneurship in the development process in Ukraine”.

Згідно з рішенням приймальної комісії ЧНТУ (протокол № 8 від 06 серпня 2016 р., протокол № 9 від 10 серпня 2016 р.), і на підставі наказів від 06 серпня 2016 р. № 583-с і від 10 серпня 2016 р. № 586-с зарахувати з 01 вересня 2016 р. студентами першого курсу денної форми навчання Чернігівського національного технологічного університету з розподілом у групи наступних осіб: проект наказу

15.08.2016 в МОН України відбулося засідання Конкурсної комісії щодо відбору проектів наукових робіт, науково-технічних розробок молодих учених, які працюють/навчаються у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління МОН.

За рішенням Конкурсної комісії проекти, які набрали 70 і більше балів за результатами експертизи, рекомендовані до виконання за рахунок коштів державного бюджету.

Як зазначив заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, фінансування проектів переможців розпочнеться у цьому місяці -  на це вже зарезервовані кошти державного бюджету.

Від Університету на конкурс було подано 2 проекти:

  1. «Фінансові та фіскальні інструменти модернізації електроенергетики в умовах нестаціонарної економіки». Науковий керівник – д-р екон. наук, проф. Абакуменко Ольга Вікторівна (79,3 бали).
  2. «Автономна високоефективна система електроживлення на основі фотоелектричних перетворювачів». Науковий керівник – канд. техн. наук Степенко Сергій Анатолійович (78,8 балів).

Щиро вітаємо команди Університету з перемогою, бажаємо творчих успіхів та досягнень! 

Опубліковано рейтинг щодо якості наукової діяльності університетів світу за цитованістю вчених в Google Scholar, бібліометрична база якої вважається найбільшою в світі.

Рейтинг оцінює кількість цитувань наукових робіт авторів вишів, що входять до десяти найбільш цитованих співробітників університету згідно з Google Scholar.

Перші місця займають класичні університети США, а лідером знову став Гарвард із показником 1389765 цитувань.

До рейтингу увійшло 34 ВНЗ України. Перше місце в рейтингу у КНУ ім. Т.Шевченка. Чернігівський національний технологічний університет посів 17 місце. ЧНТУ закріпив свої позиції у 12 % кращих університетів світу з більш ніж 24 тисяч ВНЗ.

Велика Хартія Університетів опублікувала заяву щодо подій у Турції, зокрема стосовно їх впливу на університети, викладачів та студентів.

«…The Observatory exists to promote the fundamental values which have enabled universities world-wide to enrich their societies for generations. In summary these are that the university should be an autonomous institution; the research and teaching must be morally and intellectually independent of all political authority and economic power; teaching and research must be inseparable and there must be openness with freedom for staff and students with concomitant responsibility to society. Some 33 universities in Turkey have signed the Magna Charta Universitatum in which these values are expressed. It is of grave concern to the Observatory that these universities in particular and all universities in Turkey in general are not currently able to operate in accordance with these values.»

Запрошуємо ознайомитись з повним текстом: www.magna-charta.org/publications-and-documents/observatory-publications/statement-concerning-universities-in-turkey

Шановні студенти!

8-9 серпня 2016 року в головному корпусі ЧНТУ в 309 ауд. відбудеться цікавий захід - "Моделі ООН" за участі волонтерів Корпусу Миру США. Участь безкоштовна.

Станом на 30.07.2016 р. опубліковано нову версію Всесвітнього рейтингу Webometrics. Відповідно до наведених даних ЧНТУ за минулий рік піднявся на 20 позицій і посів 40 місце у рейтингу серед вищих навчальних закладів України.

Рейтинг університетів "Вебометрикс" (Webometrics Ranking of World's Universities) враховує кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів, іншими словами, оцінюється змістовна та інформаційна складова web-сайту навчального закладу.

23-24 липня 2016 року у місті Кіровоград (Кропивницький) відбулись змагання Командного Чемпіонату України з легкої атлетики. В складі збірної команди Чернігівської області виступила студентка Чернігівського національного технологічного університету, факультету життєдіяльності, природокористування і туризму, спеціальності «Здоров’я людини», яка показала свій найкращий результат в бігу на сто метрів і виборола трете місто в даному виді змагань.

Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших спортивних досягнень.

Шановні абітурієнти, які вступають на освітні програми спеціаліста і магістра!

Нагадуємо: до 4 серпня (до 18-00) необхідно подати оригінали документів і остаточно визначитися зі спеціальністю. Оригінали документів приймаються в аудиторії 222.

Вступники, які вступили на місця, що фінансуються за рахунок коштів фізичних осіб, можуть з 01 серпня по 10 серпня укладати договори на навчання (ауд. 210).

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.07.2016 р. №820 в Чернігівському національному технологічному університеті створена спеціалізована вчена рада К 79.051.05 із правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 - «Механізми державного управління». Спеціалізовану вчену раду відкрили строком на 3 роки.

У зв’язку з прийняттям виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) рішення від 19 липня 2016 року №1265, «Про початок процедури ліквідації ПУАТ «ФІДОБАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку», Фонд з 22 липня 2016 р. розпочинає виплати коштів вкладникам банку.

Для отримання коштів вкладники ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ФІДОБАНК» (далі – ПУАТ «ФІДОБАНК») з 22 липня 2016 р. до 2 вересня 2016 р. включно можуть звертатись до установ банків-агентів Фонду: ПАТ «АЛЬФА БАНК»; ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО»; ПАТ «КРЕДОБАНК»; ПАТ «ПУМБ»; ПАТ «ПІВДЕННИЙ»; АБ «УКРГАЗБАНК».

Нагадуємо вам, що 22 липня відбудуться фахові вступні іспити. Зважаючи на велику чисельність бажаючих вступити до університету і для забезпечення можливості реалізації прав абітурієнтів щодо вступу до магістратури за іншою спеціальністю, приймальною комісією було прийнято рішення рознести проведення фахових випробувань у часі.

Таким чином, ми чекаємо вступників, які мають складати вступні випробування згідно розкладу:

  • ті, хто вступає на спеціальності ННІ права і соціальних технологій — 9-00

спеціальності 081 Право
231 Соціальна робота

  • ті, хто вступає на спеціальності ННІ економіки — 11-00

спеціальності 051 Економіка
071 Облік і оподаткування
072 Фінанси, банківська справа та страхування

  • ті, хто вступає на спеціальності ННІ управління та адміністрування — 13-00

спеціальності 073 Менеджмент
074 Публічне управління та адміністрування
075 Маркетинг
076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
181 Харчові технології
205 Лісове господарство
242 Туризм

  • ті, хто вступає на спеціальності ННІ технологій — 15-00

З 8 по 10 липня 2016 року в рамках п’ятисторонньої угоди про проведення обмінних практик ЧНТУ зустрічав студентів Факультету Організації та Управління Лодзького Політехнічного Університету (Польща).

Для майбутніх менеджерів була організована зустріч на підприємстві «Сан Ін Бев», що передбачала ознайомлення з виробничими потужностями та перспективами розвитку кампанії.

Мета програми полягає у сприянні соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій, які є рушіями реформ у своїх громадах та надання їм знань та навичок, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог.

Учасники 3-денного тренінгу отримають сертифікати та можливість подати заявки на міні-гранти від Британської Ради для реалізації проектів соціальної дії.

До участі запрошуються особи від 18 років.

Участь безкоштовна!

Приймальна комісія ЧНТУ поділилась в соціальних мережах дослідженням щодо статистики поданих заяв і вступу на місця держзамовлення за минулий рік. Згідно цього рейтингу наш Чернігівський політех посідає 47 місце. А якщо не враховувати 10 медичних вишів, з якими ми не перетинаємося спеціальностями, то це чільне 37 місце серез ВНЗ України.

Тут нам є чим пишатися! Ми мали конкурс на всі спеціальності і тепер наші студенти зайняли всі виділені бюджетні місця!

Відтепер ЧНТУ є партнером програми Британської Ради «Активні громадяни».

«Активні громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку.

Мета проекту полягає у сприянні соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів, які є рушіями реформ у своїх громадах та надання їм знань та навичок, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог.

26-28 липня 2016 р. сертифіковані фасилітатори - представники Університету проведуть тренінг «Активні громадяни» в приміщенні ЧНТУ, корп.№8 (вул. Козацька 1а).

Запрошуємо!

З метою відзначення вчених, які опублікували найкращі наукові праці, здійснили винаходи і відкриття, що мають важливе значення для розвитку науки і економіки України, Національна академія наук України присуджує премії імені видатних учених України.

За роботи в галузі природничих, технічних і соціогуманітарних наук Президія НАН України щороку (в лютому) присуджує чотирнадцять премій для молодих учених і чотирнадцять премій для студентів вищих навчальних закладів. Премії присуджуються окремим авторам або колективу авторів за кращі наукові роботи, а також за серії наукових робіт з єдиної тематики, за відкриття та винаходи. Колектив, висунутий на присудження премії, повинен включати лише основних авторів, чий внесок був найвагомішим, і складатися не більш як з трьох осіб. Особам, удостоєним премій, на загальних зборах відповідного відділення Національної академії наук України вручаються дипломи встановленого зразка.

З метою відзначення вчених за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та соціогуманітарних наук, на честь першого президента Української академії наук – видатного вченого, академіка Володимира Івановича Вернадського, а також з нагоди 85-річчя створення Академії Національною академією наук України було засновано Золоту медаль імені В.І.Вернадського.

ОГОЛОШЕННЯ