ua en

Оголошується конкурс серед студентів на створення кращого макету рекламного постеру Чернігівського національного технологічного університету. На розгляд приймаються роботи в електронному вигляді, використовуючи яскраві фото студентських свят в ЧНТУ, вірші про ЧНТУ та ін.

На авторів кращих плакатів чекають цінні подарунки.

Термін подачі робіт: з 3 жовтня по 1 листопада 2016 року.

День сонячної енергетики на кафедрах БРАС та ПЕ відбувся 6 жовтня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті. Завідувач кафедри БРАС Alex Veligorsky та асистент кафедри ПЕ Roman Yershov виступили з науковими доповідями на науковому семінарі, де презентували нові наукові результати. Велігорський О.А. провів доповідь на тему "Maximum Power Point Tracking techniques for photovoltaic application", в якій розповів основні тенденції в системах слідкування за точкою максимуму потужності, що здатні суттєво підвищити ефективність фотоелектричних систем. Доповідь Єршова Р.Д. "Огляд поворотних систем та механізмів для сонячних панелей" також стосувалась підвищення ефективності фотовольтаїки, однак, за рахунок сонячних трекерів.

Шановні колеги!

Чернігівський національний технологічний університет продовжує прийом матеріалів до фахового наукового журналу «Технічні науки та технології», випуск №3(5)/2016.

Відповідно до наказу МОН України від 13.07.2015 р. № 747 журнал внесено до Переліку наукових фахових видань України, в якому можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.

6 жовтня у Навчально-науковому інституті економіки ЧНТУ було проведено круглий стіл «Ефективна взаємодія органів влади та громадських організацій у сфері транскордонного співробітництва». Учасниками заходу виступили представники громадських організацій, вищих навчальних закладів і місцевих органів влади прикордонних регіонів України та Білорусі.

У ході круглого столу було проаналізовано нинішній стан та проблемні аспекти взаємодії місцевих органів влади та громадських організацій України та Білорусі у сфері транскордонного співробітництва, а також сформульовано науково-практичні рекомендації і пропозиції щодо вдосконалення механізмів міжсекторного партнерства влади та громадськості Чернігівської і Гомельської областей для вирішення проблем у транскордонній сфері.

3 жовтня 2016 року у залі колегії Міністерства освіти і науки України відбулась нарада з обговорення стандарту вищої освіти з галузі знань 12 «Інформаційні технології» зі спеціальності 125 «Кібербезпека», у який прийняла участь Ткач Юлія Миколаївна, завідувач кафедри кібербезпеки та математичного моделювання Чернігівського національного технологічного університету.

Під час наради були обговорені проекти стандартів вищої освіти зі спеціальності 125 «Кібербезпека» у відповідності до структури стандарту, вимогам роботодавців та посадовим інструкціям, а також питання пов’язані з розробкою навчальних програм на основі стандарту вищої освіти зі спеціальності 125«Кібербезпека» й побудовою системою рамки кваліфікацій з відповідної спеціальності.

Всеукраїнська благодійна організація «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива» в рамках реалізації благодійної програми «Стипендіальна програма «Завтра.UA» проводить відкритий конкурс для добору найбільш обдарованих і цілеспрямованих студентів провідних вищих навчальних закладів України .

04 жовтня 2016 року в рамках проведення тижня правових знань, присвяченого Дню юриста, доцентом кафедри трудового права, адміністративного права та процесу ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ Селецьким О.В., студентами юридичного факультету спільно з головним спеціалістом відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Петуховою Н.Ю. проведено зустріч з учнями 9-11 класів ЗОШ № 19 м. Чернігова.

30 вересня 2016 року відбулося засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Чернігівської області, на якому були підведені підсумки рейтингу вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації (коледжів, технікумів, училищ) Чернігівської області за 2015-2016 н. р.

На основі застосування затвердженої системи критеріїв лідером рейтингу серед 18 навчальних закладів визначений Коледж транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ (директор Радченко В.М.).

30 вересня - 1 жовтня 2016 у місті Києві на базі Київського національного економічного університету відбулася Перша Національна науково-методична конференція «ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ».

У роботі конференції прийняли участь та виступили з доповідями науковці обліково-економічного факультету Чернігівського національного технологічного університету.

Щиро вітаємо Вас із професійним святом – Днем працівників освіти!

Прийміть у цей святковий день найщирішу подяку за натхненну працю і самовідданість у нелегкій справі навчання й виховання молоді.

Нехай кожен день не простої, але так потрібної країні праці задля майбутнього нації, складається у великий успіх.

Доброго Вам здоров’я, особистого щастя і творчих здобутків!


Адміністрація університету

Викладачі кафедри туризму зі студентами спеціальності "Туризм" на урочистому привітанні з Днем туризму від Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, яке відбулося сьогодні в кінокоцертному комплексі (колишній кінотеатр їм. Щорса).

Запрошуємо на Урочистості з нагоди Дня працівників освіти, що відбудуться 29 вересня 2016 року о 13:00 в актовій залі ЧНТУ.

Інформаційним центром ЄС Чернігівського національного технологічного університету 27 вересня 2016 року було проведено англомовний тренінг на тему: «Common Development», в рамках святкування Європейського дня мов.

Даний захід проводив волонтер Корпусу Миру (США) Кайл Колд. Тренінг був орієнтований на формування лідерського потенціалу, побудову командної роботи. Учасники мали змогу вдосконалити свої знання англійської мови, практикували нові фрази та ідіоми.

22 вересня 2016 року в рамках проведення Міжнародного фестивалю інтеграції слова «Литаври» у ЧНТУ (ННІ права та соціальних технологій) відбулась зустріч викладачів і представників студентської громади із знаним верхньолужицьким, німецьким поетом, громадським діячем Бенедиктом Дирліхом, відомою українською письменницею, літературознавцем, журналістом, перекладачем, доктором наук із соціальних комунікацій, професором, членом Національної спілки письменників України Тетяною Дзюбою, викладачами-філологами білоруських та столичних вишів.

Метою заходу «Ми були, є і будемо: лужицькі серби та їх поезія» є популяризація Чернігівщини як культурного центру Сіверського краю, модернізація й інтеграція культури регіону у сучасний європейський простір та залучення молоді до сучасної культури.

Кафедра бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту ЧНТУ запрошує прийняти участь у IІ Міжнародній науково-практичній конференції: “Бухгалтерський облік, оподаткування, аналіз і аудит: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку”, яка відбудеться 30 листопада 2016 року у м. Чернігів.

29 вересня 2016 р. о 12:50 в аудиторії 210 (корп. І) буде проходити зустріч з представником компанії за програмою Work and Travel USA.

Work and Travel USA - міжнародний проект літньої студентської програми, спрямований на розвиток культурного обміну між Україною та США. Програма дає можливість жити, працювати та подорожувати в США до чотирьох місяців і дарує безцінний досвід роботи в іноземних компаніях, удосконалення англійської в мовному середовищі.

В Чернігові дивилися та обговорювали фільм "Возз'єднання" ("Reunion"). Цього документального фільму немає у мережі. До того ж прийти було варто ще й заради ведучого кіноклубу - Стейнара Бріна - миротворця і кількаразового номінанта на Нобелівську премію миру!

Зустріч організована Освітнім домом прав людини в Чернігові у партнерстві із Нансенським центром миру та діалогу, а також Чернігівським Національним Технологічним Університетом й відбувалась в будівлі Інституту права та соціальних технологій ЧНТУ.

До участі запрошуються аспіранти, студенти та абітурієнти! Метою конкурсу есеїв на тему «Освіта майбутнього» є актуалізація інтернет-освіти серед сучасної молоді.

Учасник, котрий посяде перше призове місце отримає грошову винагороду у розмірі 2000 USD. Конкурсантам, що займуть 2-ге та 3-тє місця будуть нагороджені сумами у розмірі 1000 USD та 500 USD відповідно.

Голосування за найкращі роботи буде проходити на платформі Preply.

Із грудня 2013 року Чернігівський національний технологічний університет бере участь у реалізації міжнародного проекту Темпус «Набуття професійних і підприємницьких навичок за допомогою виховання підприємницького духу та консультації підприємців-початківців» - 544202-TEMPUS-1-2013-1-AT-TEMPUS-JPHES (BUSEEG-RU-UA). Фінансування проекту здійснюється Європейським Союзом. Учасниками проекту є навчальні заклади і торгово-промислові палати Австрії, Німеччини, Угорщини та України.

У період з 11 по 17 вересня 2016 року у м.Відні (Австрія) було проведено підсумкову конференцію за проектом. Протягом конференції представники всіх організацій-учасників презентували досягнуті результати, обмінялись досвідом проектної діяльності та обговорили перспективи забезпечення сталості проекту у середньо- та довгостроковій перспективі. Окрім того, програмою конференції передбачалось ознайомлення партнерів з інститутом економічної педагогіки університету Граца, а також відвідування консультаційного центру для підприємців-початківців при Віденському економічному університеті.

Програма «Університет в житті міста» яскраво і результативно втілюється в існування нашого рідного Чернігова. До дня міста та 73-ї річниці визволення Чернігова від нацистських загарбників Чернігівський національний технологічний університет здійснив реалізацію проекту «Зелена сцена», який тепер красується на Алеї Героїв. Університет виграв тендер на будівництво даної конструкції за системою електронних закупівель «Prozorro», а кошти на виготовлення сцени були виділені з місцевого бюджету.

Безпосередніми виконавцями проекту, що здійснювали всю роботу, пов’язану з виготовленням та монтажем конструкції, були співробітники та студенти кафедри зварювального виробництва та автоматизованого проектування будівельних конструкцій ЧНТУ. Ось вже декілька днів красуня-сцена знаходиться у серці Чернігова, біля Красної площі, даруючи радість жителям та гостям міста.

Ласкаво запрошуємо всіх на офіційне відкриття сцени, яке  відбудеться 23 вересня о 18-00.

Цього року до нашого університету вступив іноземний студент Зульфагар Мустафазаде, що приїхав до нас з Азербайджану. Одними з головних мотивів здобуття вищої освіти в ЧНТУ для іноземців є якісна академічна школа та рівень отриманих знань. Переїзд на навчання в Україну, яка межує з Європою, дає можливість наблизитися до європейського світу, залучитися до системи високоякісної освіти та широких професійних можливостей в майбутньому.

ОГОЛОШЕННЯ