ua en

До Дня студента кандидатами економічних наук, доцентами Чернігівського національного технологічного університету Холявко Н.І., Дубиною М.В., Гнедіною К.В., Лавровим Р.В. було організовано та проведено тренінгові заходи під загальною назвою «Студентські ініціативи для розвитку Чернігова». Учасниками заходів виступили студенти старших курсів фінансово-економічного факультету, факультету проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпечення та факультету життєдіяльності, природокористування і туризму ЧНТУ.

З нагоди Міжнародного дня студента у Чернігівському національному технологічному університеті відбувся Урочистий захід. З вітальним словом до студентів звернувся ректор ЧНТУ, професор, доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки України Шкарлет Сергій Миколайович. Свої щирі побажання на адресу студентів висловив Чернігівський міський голова Владислав Анатолійович Атрошенко.

У рамках конкурсу «Кращий студент ЧНТУ 2016» визначалися переможці у різних номінаціях.

З метою продовження практичних завдань з предмету "Адвокатура в Україні", наближених до реаліїв юридичної практики, 14 листопада 2016 року студенти юридичного факультету (групи ПР-133, ПР-134) мали змогу застосувати інтерактивний підхід до аналізу деонтологічних засад зазначеної професії.

Фасилітатор програми «Активні Громадяни» Британської Ради, асистент кафедри соціальної роботи Максьом Катерина прийняла участь у «PARTNERS WORKSHOP», що відбувся 14-15 листопада в місті Києві.

Учасники з усіх куточків України поділилися своїм досвідом впровадження програми «Активні Громадяни» від БР в своїх локальних громадах, обговорили найактуальніші питання, що виникали  в процесі роботи. Сповнені енергії, ентузіазму та нового досвіду продовжуємо працювати!!!  Globally connected, locally engaged!

15 листопада на факультеті соціальної роботи в рамках Тижня Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій відбувся семінар-тренінг «Сучасний молодіжний працівник». Під час семінару-тренінгу було обговорено зміст молодіжної політики, роль молоді у її формуванні, пріоритетні сфери молодіжної політики, розкрито зміст та особливості молодіжної роботи в Україні.

Студенти ділилися досвідом, визначали, на якій сходинці «драбини Харта» знаходиться молодь. Кожен учасник визначив свою сходинку участі в місцевому та регіональному житті, дізнався про сходинки участі інших. Учасники заходу дізнавалися про європейські сайти та ресурси, що містять кращі практики, семінари, конференції, навчальні візити, в яких можна взяти участь.

Щиро вітаємо з Міжнародним днем студента!

Бажаємо цікавого та легкого навчання, безтурботної юності, вірних друзів, наснаги і міцного здоров'я! Нехай все вам дається легко, із задоволенням!

Нехай у вашому житті всі дні будуть сонячними, наповненими радістю й успіхами!

15.11.2016 року відбувся Міжнародний Інформаційний день Програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти у Національному університеті фізичного виховання та спорту України. Представники вищих навчальних закладів України, науково-дослідницьких установ, громадських організацій отримали інформацію про ключові напрями програми Еразмус+ і нові можливості в рамках відкритих конкурсів.

У закладі взяли участь більше 270 учасників, зацікавлених у модернізації вищої освіти. Від ЧНТУ присутніми на заході були Гонта О.І., директор ННІ економіки ЧНТУ, Сизоненко О.В., начальник відділу НДЧ, Кормило І.М., провідний спеціаліст відділу підготовки НПК.

9 листопада Україна святкувала День української мови та писемності. До цього свята був приурочений міжвузівський круглий стіл "Мова - як зброя в гібридній війні".

У ньому взяли участь студенти ЧНТУ, ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка та МАУП.

К. філ. н., доц. кафедри філософії та суспільних наук Зіневич Л.В. поставила на обговорення такі болючі для сьогодення питання: Що стало причиною укорінення російської мови в нашій державі? Чи здатна мова захистити державу від ворога? Для чого потрібно знати своє минуле? Як подолати постгеноцидний синдром та ін.

10 листопада 2016 року кафедра філософії і суспільних наук провела щорічну міжвузівську науково-практичну конференцію студентів, аспірантів та молодих учених «Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку».

Ця подія була присвячена Дню української писемності та мови, а також темі єднання українського народу і державної єдності.

15.11.2016 ЧНТУ відвідав представник Німецької служби академічних обмінів (DAAD), лектор Карстен Грунвальд. Метою візиту було проведення інформаційної презентації щодо відкритих програм DAAD. Окрім цього, усі бажаючі змогли пройти онлайн-тестування на знання англійської або німецької мови з отриманням сертифікату onDAF.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2016/2017 навчальному році» від 20 жовтня 2016 р. №1266 та згідно з Положенням про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.02.2012 р. №202, розпочинається І тур конкурсу.

З метою популяризації та впровадження ідей ґендерної рівності та справедливості в навчально-виховний процес, підтримки творчо обдарованої молоді, в рамках тижня факультету Соціальної роботи 14 – 25 листопада, відбудеться конкурс есе за темою «Різні, але рівні».

До участі запрошуються студенти та викладачі всіх факультетів.

7 листопада за ініціативою Центру ґендерної освіти ЧНТУ був проведений науково-методичний семінар «Напрямки ґендерної освіти в Чернігівському національному технологічному університеті». Захід покликаний сприяти досягненню ґендерної рівності та реалізації ґендерно чутливої політики в Чернігівському національному технологічному університеті за посередництвом проведення процедури ґендерного аудиту. На семінарі обговорювалися такі питання: основні напрямки роботи Центру ґендерної освіти ЧНТУ, основні етапи проведення ґендерного аудиту в ЧНТУ, створення робочої групи з числа осіб, які залучатимуться до підготовки “Ґендрного паспорта ЧНТУ”.

Мова – це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників.

Насамперед звертаємося до величі і сили нашого слова, його могутньої тисячолітньої історії та високої духовної культури, що належить не лише нам і нашій державі, а й усьому світу. Від найглибших традицій і з часів давніх літописів, "Слова о полку Ігоревім" та Острозької Біблії нашою мовою говорить серце і душа української землі. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова та особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

Бажаємо Вам пронести й утвердити українське слово, збережене нашими предками, – воно створює індивідуальне обличчя країни і нації. Цей нетлінний скарб служитиме єднанням між минулим і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну та українців. Плекаймо в душі любов до рідної мови!

Ректорат ЧНТУ

Шановні викладачі та студенти!

Пропонуємо Вам освітній проект Preply.com, який був створений задля європейської інтеграції українських викладачів та студентів. Для участі в проекті на освітній платформі, Ви можете зареєструватися на сайті Preply.com.

Навчально-науковий інститут економіки Чернігівського національного технологічного університету (ЧНТУ) запрошує старшокласників до участі у загальноміському турнірі для шкільної молоді «Інтелектуальні лицарі Чернігівщини» у рамках реалізації щорічного проекту «Сонячні промені».

Метою турніру є активізація шкільної молоді з метою сприяння реалізації їх творчого потенціалу та підвищення ініціативності й рівня залученості до розвитку м. Чернігова.

Учасниками турніру можуть бути учні старших класів загальноосвітніх шкіл (команди – до 5 осіб).

4 листопада 2016 року для студентів юридичного факультету ЧНТУ в рамках навчальної дисципліни «Адвокатура в Україні» було проведено практичне заняття за участю заступника директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області – Олесі Пирковської та адвоката Михайла Дворніченка.

Заняття було на на тему «Дії захисника під час кримінального провадження у суді першої інстанції». Адвокати розповіли слухачам про професійні тонкощі здійснення захисту під час розгляду справи у суді та поділилися власним практичним досвідом. По закінченню лекції студенти мали можливість задати адвокатам запитання та подякували за проведену лекцію.

10 листопада 2016 року о 14-00 у залі Вченої ради ННІ управління та адміністрування ЧНТУ, 22 корпус, 216 аудиторія відбудеться міжкафедральний науковий семінар з розгляду та обговорення дисертаційної роботи:

КОСТРУБІЦЬКОЇ АЛІНИ ВОЛОДИМИРІВНИ на тему: «Особливості державного регулювання діяльності засобів масової комунікації у європейському союзі», представленої на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління.

ОГОЛОШЕННЯ