ua en

«Патріотизм - це переконання, що твоя країна краща від інших тому, що саме ти в ній народився» Бернард Шоу. Ось що написано на оглядовому майданчику в Бакоті. Бакота - чарівний куточок, рай на Землі, надійно захищений від масових туристичних потоків славнозвісними українськими дорогами.

У неперевершеній красі рідної землі ми вкотре переконалися в нашій черговій подорожі, організованій туристичним клубом університету «ЧнТУР» (Бакота - Хотин - Кам’янець-Подільський - Вінниця).

20.05.2019 в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області в рамках „МОЛОДІЖНОЇ ШКОЛИ БІЗНЕСУ” проф. Парубець О., доц. Панченко О., доц. Садчикова І. та доц. Штирхун Х. а також студенти-волонтери фінансово-економічного факультету провели фінансову ігротеку "Steps to Success".

У першій половині заходу усіх учасників, які були поділені на 5 команд, чекали 5 станцій з різноманітними завданнями на фінансову тематику, а у другій частині вони пограли у фінансову рухавку, опанували техніки складання особистого бюджету та жваво обговорили результати плідної роботи. Усі присутні, як завжди, були у захваті від ігротеки, тому що час проведений весело та з надзвичайною користю.

16-17 травня 2019 р. на юридичному факультеті Чернігівського національного технологічного університету проходить VI Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених і студентів «Проблеми захисту прав та свобод людини і громадянина».

16.05.2019 р. відбулося засідання секції історії та теорії держави і права, конституційного права.

15-17 травня 2019 року відбувся ІV Всеукраїнський фестиваль інновацій у м. Києві, що почався з виступу прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра освіти та науки Лілії Гриневич.

Під час проведення фестивалю команда Чернігівського національного технологічного університету презентувала свій проект «Yo!Idea» та активно приймала участь у тренінгах за участі менторів English Business School та провідних науковців КНЕУ. Проекти підтримували тисячі вболівальників з усіх куточків України. Студенти Івченко Наталія, Брагіда Олександра, Ребенок Денис та Володимир Чорноног під керівництвом д.е.н., професора кафедри ТПЕ Хоменко І.О. та к.е.н., доцента, начальника НДЧ Сизоненко О.В. з проектом «Yo!Idea» пройшли до фіналу конкурсу інновацій та вибороли приз глядацьких симпатій у секції «IT-Eureka»!

Щиро вітаємо наших студентів та їх керівників з цим досягненням та бажаємо подальшої наснаги, творчого розвитку та успіхів у науковій діяльності!

16 травня 2019 року відбувся перший "Жу-жу"-ЕкоFest в Чернігові.

Чернігівський націонаьни технологічний університет виступив партнером екоініціативи Чернігова, а студенти прийняли участь не лише в прибиранні лісу поблизу р. Десна, але й в організації заходу!

Дякуємо Управлінню культури і туризму ЧМР за екоініціативу, Чернігівському пивкомбінату "Десна" за подарунки і допомогу в організації, Агенції змін "Up-to-date" за нашу долученість, Сергію Безбородько за змістовну лекцію про сортування сміття!

ЧНТУ - за чисте місто!

15-17 травня 2019 року у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади 2018/2019 навчального року з дисципліни «Управлінський облік».

У ІІ турі олімпіади взяли участь студенти обліково-економічного факультету ЧНТУ. За результатами участі студент ВЕРТІЙКО Артем (гр. ОА-151) посів ІІ місце, а студентка КАЛІНІЧЕНКО ДАР`Я (гр. ОА-151) нагороджена грамотою за ґрунтовну теоретичну підготовку та високі показники.

Готувала студентів до олімпіади к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту Гнедіна Катерина Володимирівна.

Щиро вітаємо із перемогою та бажаємо подальших успіхів і досягнень!

Шановні колеги, студенти та аспіранти! Щиро вітаємо вас з Днем науки! Бажаємо вам нових творчих пошуків і знахідок, невичерпної енергії, наснаги та вагомих успіхів і перемог на вашому нелегкому, але надзвичайно цікавому шляху!

Хай ніколи не згасає ваш потяг до нових знань, хай завжди вас супроводжує натхнення! Зичимо кожному з вас міцного здоров'я, щастя та благополуччя!

Адміністрація університету

Чернігівський національний технологічний університет постійно ініціює заходи, спрямовані на налагодження ефективної співпраці між державою, сферою освіти та науки, а також бізнесом.

Цього року в університеті відбувся уже IV Бізнес-форум «ОСВІТА – БІЗНЕС: успішна кар’єра». До заходів Форуму долучилися представники органів державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, що зацікавлені у налагодженні ефективної взаємодії між згаданими вище найважливішими інститутами суспільства, а також продовження налагодження ефективного соціального діалогу щодо механізмів реалізації стратегії їх взаємодії.

13 травня 2019 року для здобувачів вищої освіти та зацікавлених осіб відбулася серія тренінгів на тему «Формування навичок ХХІ століття»: а саме «Соціальне підприємництво», «Лідерство та командоутворення», «Успішна комунікаці, «Digital-компетенції», «Сучасні техніки написання резюме та мотиваційних листів», Speed English, «Project skills: від ідеї до реалізації».

Шановний Сергію Миколайовичу та адміністрація Чернігівського національного технологічного університету!

Колектив кафедри фізичної реабілітації висловлює Вам щиру подяку за підтримку у забезпеченні навчального процесу, а саме придбання медичного тренажеру «ТАРАС-М».

Здійснені Вами кроки направлені на розвиток умов навчання на кафедрі фізичної реабілітації та сприятимуть підвищенню якості освіти наших студентів, готових прийти на допомогу, навіть в критичних ситуаціях.

Справжнє свято вишиванки відбулося у Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ.

Цьогоріч у коледжі пройшло дефіле, де студенти та співробітники продемонстрували національний одяг.

Вишиванки завжди були нашим національним символом, нашою гордістю та автентичною ознакою! Адже вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг, який часто називають молитвою без слів.

Весь світ 15 травня відзначав Міжнародний день сім'ї. Родина, сім’я – це найдорожче для кожної людини. Традиційно цей день заведено проводити у колі найближчих – у колі сім'ї. Саме так і провели цей день в Коледжі транспорту та комп'ютерних технологій ЧНТУ, запросивши на святкування родини найкращих студентів коледжу.

Багато теплих слів вдячності було сказано батькам за гідне виховання дітей, а святковий концерт залишив часточку добра в серцях всіх присутніх на святі. Тож нехай для всіх родин на землі кожен день буде сонячним і радісним, нехай довкола панують любов і гармонія, розквітають квіти і звучить музика.

Студент механіко-технологічного факультету ДОНЕНКО Владислав став переможцем ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика», підсумкова науково-практична конференція якого відбулася 22–26 квітня 2019 р. в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут».

Щиро вітаємо з перемогою нашого студента та його наукового керівника ГАНЄЄВА Тімура Рашитовича, доцента кафедри зварювального виробництва та АПБК, і бажаємо подальшої творчої наснаги, успіхів, нових перемог та наукових досягнень!

22-24 квітня 2019 року в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Економічна теорія».

Наш ВУЗ на олімпіаді гідно представив студент обліково-економічного факультету НАГОРНИЙ Павло (гр. ЗЕА-181), виборовши ІІІ місце.

Готувала студента до олімпіади к.е.н., доцент кафедри теоретичної та прикладної економіки Шадура-Никипорець Наталія Тимофіївна.

Щиро вітаємо переможця і керівника та бажаємо подальшого особистісного зростання, успіхів у навчанні та науковій діяльності!

Засідання було присвячено 74-й річниці перемозі над нацизмом. У ньому взяли участь представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області С.Бутко, викладачі кафедри філософії і суспільних наук, кафедри фінансів, банківської справи та страхування, студенти університету.

У ході творчої дискусії учасники обмінялися думками щодо актуальних проблем, пов’язаних з Другою світовою війною, проаналізували роль українського народу у перемозі об’єднаних націй, звернули особливу увагу на історичне значення перемоги над нацизмом та уроки Другої світової війни для сьогодення.

Пам’ять. Це не просто частина історії. Пам’ять – це наша совість. Пам’яті наших дідів, батьків і старших братів, пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам’яті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам’яті всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна.

Вічна пам’ять тим, хто поклав свої життя під час війни. Дякуємо тим, хто виживши у війні, відбудовував Україну. Низький уклін матерям, чиї сини боронили та боронять нашу землю на Сході України.

25 квітня 2019 р. відбулось перше засідання регіональної комісії з реабілітації репресованих в Чернігівській області, яке було присвячене обранню керівного складу комісії. Засідання проводив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Ігор Слезко.

Головою комісії було обрано к. іст.н., доцента ЧНТУ, представницю ГО "Чернігів Європейський" Олену Герасименко.

Заступником голови комісії обрали Юрія Соколова, представника Чернігівського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, який наприкінці 1980-х років безпосередньо брав участь у розшуку місця поховань розстріляних під Черніговом у часи "Великого терору" (1937 - 1938 рр.).

У рамках Програми по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «Жінки. Мир. Безпека» члени ГО «Чернігів Європейський» Надія Левицька (декан факультету соціальних технологій оздоровлення та реабілітації), Тетяна Децюк (доцент кафедри соціальної роботи), Анна Вербицька (доцент кафедри соціальної роботи), а також студентка факультету соціальних технологій оздоровлення та реабілітації Олександра Каліберда взяли участь у Школі-тренінгу у форматі інноваційного арт-методу «ДРАМА-ТЕАТР», що відбулася 16–19 квітня 2019 року в тренінговому центрі Mama Cares.

Центр ґендерної освіти ЧНТУ і Студентська рада ЧНТУ проводять конкурс студентських художніх робіт за темою «Від миру віртуального до миру реального!».

Конкурс проводиться з метою популяризації серед молоді ідей гуманізму, толерантності, мирного розв’язання конфліктів. 

  • До участі в конкурсі запрошуються студенти усіх спеціальностей та курсів.  
  • Роботи виконуються у форматі А-3– А-1. Можна використовувати різні техніки малюнку.  
  • Термін подачі робіт до 6-го травня 2019 р.
  • За результатами конкурсу, шляхом відкритого голосування будуть визначені переможці: перше, друге та третє місце.

22-23 квітня 2019 р. на базі Чернігівського національного технологічного університету в рамках проекту «Голос жінки має силу» відбувся дводенний тренінг «Блогерство»: перший день – «Як стати блогером», другий день – «Основи відеоблогінгу». Участь у тренінгу взяли 26 осіб, серед них були вимушено переміщені особи, студенти, викладачі.

В перший день учасники прослухали лекцію – презентацію «Чому збільшується важливість блогерства? Ефективний блог», презентацію «Онлайн платформи для вашого блогу». Найбільш ефективними були практичні вправи і завдання: гра-дискусія «Точка зору», визначення ідеї і теми блогів, формулювання і шліфування заголовків, складання посту. Вчилися також реєструватися на блог-платформах. У багатьох учасників за результатами роботи була зроблена основа посту, визначені ідеї і теми, над якими в подальшому вони будуть працювати.

30 квітня 2019 року відбувся форум "Туристичні практики 2019".

Захід такого рівна в Чернігові відбувся вперше. Ми раді, що студенти та вкладачі кафедри туризму мали змогу не лише брати участь і дізнатись новинки туристичного ринку України, але й долучитись до його організації і проведення!

Студенти спеціальності "Туризм" гостинно вітали учасників на рецепції форуму, збирали пропозиції та побажання місту, забезпечували технічні потреби виступів, допомагали логістикою тощо.

Декан фінансово-економічного факультету ЧНТУ Ремньова Л.М. та доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Панченко О.І. 19-20 квітня 2019 року прийняли участь у роботі конференції «Researchers Meet Innovators», організованій асоціацією випускників та студентів Марії Кюрі (MCAA) та Erasmus Mundus (EMA) у Києво-Могилянській Академії. Це було два насичені дні обміну досвідом від експертів з Австрії, Туреччини, Нідерландів, представників вітчизняного бізнесу та кращих стартап-команд України. Обговорювались можливості для розвитку та комерціалізації дослідницьких ідей, сучасні виклики й можливості університетів у формуванні екосистеми стартапів в Україні. За результатами нетворкінгу встановлено нові контакти з представниками Academy DTEK, YouControl ma Zirity стосовно перспектив плідної співпраці з ЧНТУ.

ОГОЛОШЕННЯ