ua en

28 листопада у стінах Чернігівського національного технологічного університету пройшла інтерактивна  гра для студентів «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвізовий режим»  у рамках візиту делегації Представництва ЄС до регіонів з інформаційною кампанією «Будуймо Європу в Україні". А вже 29 листопада всі бажаючі мали змогу взяти  участь у тренінгу «Як написати грантову заявку на проекти та конкурси ЄС».

5 грудня у приміщенні культурно-ділового центру “Світогляд” відбулася зустріч, проведена Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в рамках акції “16 днів проти насильства” та тему “Торгівля людьми: підтримка для постраждалих”.

В заході взяли участь і представники студентської громади ЧНТУ – студенти юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій Приходько Вероніка (гр. ТПР-161), Старенок Ілля (гр. ППР-161) та Пророченко Владислав (гр. КПР-162).

2017 рік приніс Україні довгоочікуваний безвізовий режим для в’їзду в країни Європейського Союзу і суттєво розширив можливості українських студентів щодо участі в міжнародних програмах обміну. Ми вирішили проаналізувати, наскільки почастішали навчальні поїздки молоді за кордон на прикладі лише одного з дев’яти факультетів ЧНТУ - фінансово-економічного.

Проведений аналіз показав, що завдяки активній роботі відділу міжнародних зв’язків ЧНТУ та деканату з початку літа 2017 року кількість студентів фінансово-економічного факультету, що взяли участь у навчальних візитах до Польщі, Словенії та Болгарії, збільшилася у рази.

22 листопада 2017 р. у Чернігівському національному технологічному університеті в рамках проекту Британської Ради в Україні “English for Universities” відбувся англомовний воркшоп “English as a second language in teaching activity”. Дисимінаційний захід був організований для тих викладачів та науковців університету, які вже читають фахові дисципліни англійською мовою або планують викладати в майбутньому.

Захід провели сертифіковані випускники зимової та літньої шкіл Британської Ради в Україні з методики викладання фахових дисциплін англійською мовою “English Excellence for EMI teachers” к.е.н., проф. Ремньова Л., к.псих. н., доц. Сила Т., к.е.н. Штирхун Х., к.е.н. Базилевич В., к.е.н., доц. Гнєдіна К. та к.пед.н., доц. Мехед Д. Мета воркшопу полягала у ознайомленні учасників з інноваційними методиками викладання фахових дисциплін англійською мовою з урахуванням можливостей подальшої дисемінації здобутого досвіду у навчальний процес ЧНТУ.

Фонд Віктора Пінчука запрошує студентів взяти участь у публічній панельній дискусії з провідними світовими експертами:
Ештоном Картером - міністром оборони США (2015-2017);
Веслі Кларком - Верховним головнокомандувачем об'єднаних збройних сил НАТО в Європі (1997-2000);
Джеком Кіном - головою правління Інституту вивчення війни (США).
Модератором дискусії виступить Стівен Сакур, тележурналіст, ведучий програми HARDtalk, BBC.

Тема панельної дискусії: «Безпека для України»

Напередодні Дня Збройних Сил України студенти Чернігівського національного технологічного університету привітали військових із професійним святом.

Урочистості відвідали колективи оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України, Чернігівського прикордонного загону, Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України, 8 Навчального центру Державної спеціальної служби транспорту, а також колектив і вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Численні привітання, слова подяки та музичні подарунки у виконанні найталановитіших студентів лунали зі сцени на честь військовослужбовців Чернігівщини.

29 листопада 2017 року у Міському палаці культури пройшов регіональний етап Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України 2017», активну участь у якому взяли і студенти ЧНТУ.

Наш університет був представлений переможцями конкурсу «Кращий студент ЧНТУ 2017» у 7 номінаціях.

Пишаємося нашими студентами та бажаємо їм нових перемог!

Дякуємо дружній студентській родині ЧНТУ за шалену підтримку, яка ще раз довела, що наші студенти – найкращі будь-де, будь-коли і незважаючи ні на що!

Вітаємо збірну команду студентів факультету життєдіяльності, природокористування і туризму Справцева Миколу, Горобей Руслана та Мурай Альону за зайняте І місце в спартакіаді ЧНТУ з настільного тенісу.

Бажаємо бадьорості та нових цікавих змагань і «золотих» перемог!

1-2 грудня 2017 року на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся з’їзд делегатів юридичних клінік України.

Юридичну клініку «Adiutorium» Чернігівського національного технологічного університету на заході представляла викладач-куратор клініки, асистент кафедри цивільного, господарського права і процесу Івженко А.А.

ЧЕТВЕРТА МІЖНАРОДНА  НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «УКРАЇНА – ЄС.  СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ, ЕКОНОМІКА ТА ПРАВО»
24-28 КВІТНЯ 2018 РОКУ            
СЛОВАЧЧИНА-ЧЕХІЯ   

МЕТА КОНФЕРЕНЦІЇ:
Узагальнення напрацювань фахівців із актуальних питань та аспектів співпраці між Україною та Європейським Союзом у галузях сучасної інженерії, підтримки сталого розвитку, інновацій в освіті та соціальній роботі в аспекті психології, філософії, соціології, а також теорії та практики юридичної науки, міждисциплінарних підходів та сучасних поглядів щодо перспектив в економіці, управлінні, суспільному розвитку та охороні навколишнього середовища.

30 листопада 2017 року студенти юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ Приходько В.О., Шпак А.В., Півень Б.О., Петренко І.В., Пономаренко О.В. взяли участь у брейн-ринзі серед студентів-правників на краще знання норм чинного законодавства та вміння їх застосовувати. Захід організований Координаційною радою молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Учасників заходу приймала Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка.

Вже стає доброю традицією співпраця Центру ґендерної освіти ЧНТУ і кіноклубу «Новий погляд». В рамках відзначення акції «16 днів проти насильства», було запропоновано переглянути художній фільм «Біллі Еліот» (2000 р., Великобританія). Фільм викликав жвавий інтерес і надзвичайно позитивні емоції у всіх учасників перегляду.

У Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ уже стало доброю традицією виготовлення і розповсюдження символічних червоних стрічок студентами-волонтерами до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом.

За підтримки Відділу молодіжної роботи Чернігівського обласного молодіжного центру було проведено Акцію «Захисти себе», під час якої студенти отримали інформаційні матеріали та засоби контрацепції.

30 листопада 2017 року у Навчально-науковому інституті економіки Чернігівського національного технологічного університету відбулась презентація книги академіка Національної академії аграрних наук України, доктора економічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України П.І. Гайдуцького «Незабутні реформи в Україні (1991-2017)».

Монографія присвячена аналізу й оцінці реалізації реформ в Україні з моменту набуття незалежності.

29.11.2017 року відбулось підписання договорів проекту «THEOREMS-Dnipro Trans-boundary Hydro-metEORological and Environmental Monitoring System of Dnipro river» - «Транскордонна система гідрометеорологічного та екологічного моніторингу річки Дніпро», який буде виконуватись в рамках програми територіального співробітництва «Білорусь-Україна». Слід відзначити, що на даний момент моніторинг параметрів води в річці Дніпро проводиться періодично, з залученням відповідних фахівців, які виконують роботи на місці. Автономні безпровідні станції моніторингу та веб-додатки, розроблені в рамках проекту, дозволять суттєво підвищити ефективність моніторингу параметрів води в річці Дніпро, сприяти обізнаності та своєчасно інформувати населення регіону про стан екологічної ситуації.

На запрошення кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ 27.11.2017 р. відбулася зустріч студентів факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації із співробітником Українського інституту національної пам’яті Сергієм Горобцем.

Говорили про передумови, причини та наслідки Голодомору 1932 – 1933 р. не тільки в Україні, а й на Чернігівщині зокрема.

Указом Президента України № 374/2017 Державну премію України в галузі освіти 2017 року у номінації «Вища освіта» за роботу «Науково-теоретичні, методичні та технологічні аспекти комплексної ІТ – підтримки діяльності інноваційного університету» присуджено колективу науковців Чернігівського національного технологічного університету у складі:

  • Шкарлета Сергія Миколайовича – ректора університету;
  • Казимира Володимира Вікторовича – проректора з наукової роботи;
  • Іванця Сергія Анатолійовича – декана факультету електронних та інформаційних технологій;
  • Литвинова Віталія Васильовича – завідувача кафедри інформаційних технологій та програмної інженерії;

та колективу науковців Сумського державного університету.

Багатотисячний колектив студентів та співробітників університету вітає лауреатів та бажає подальших творчих здобутків задля розвитку Чернігівського національного технологічного університету та системи вищої освіти в цілому!

Компанія Clarivate Analytics, якій належить платформа Web of Science запрошує на першу серію вебінарів українською, про ресурси платформи Web of Science для наукової діяльності 28-30 листопада 2017 року.

Початок о 16.15. за київським часом. Тривалість кожного 1 година. Участь безкоштовна. Необхідна попередня реєстрація на кожний обраний за відповідними посиланнями. Можна обрати лише той що зацікавив, або відвідати усі три. За 10 хвилин до початку необхідно перейти за посиланням, що отримаєте у листі після реєстрації.

23 листопада 2017 року в рамках проведення Міжнародного бізнес-форуму ЧНТУ за ініціативи Міністерства культури України, та підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації, проекту ЄС «Association4U» та проектів «Україна-Норвегія», «RISE – академічна доброчесність в освіті та науці» та «Quadruple Helix – формування нової конкурентоспроможної моделі вищої освіти» відбулася панельна дискусія щодо ролі креативних індустрій в регіональному інноваційному зростанні.

25 листопада біля головного навчального корпусу ЧНТУ відбулася акція «Запали свічку пам’яті» до Дня пам’яті жертв голодоморів, ініціатором якої стала кафедра філософії і суспільних наук.

Відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 28 листопада 2006 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Голодомор 1932-33 рр. в Україні», яким визнала трагічні події 30-х рр., що призвели до масового знищення людей, геноцидом українського народу.

У рамках заходів до 85-х роковин трагедії студенти та викладачі університету вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання та запалили символічні 33 свічки пам’яті, долучившись до всеукраїнської акції.

Але ще більше запалало сердець, бо ми знаємо свою історію, бо нам досі болить…

ОГОЛОШЕННЯ