ua en

Інститут модернізації змісту освіти повідомляє про черговий щорічний Конкурс на здобуття стипендій імені Фулбрайта для проведення наукових досліджень у США Fuibright Scolar Program.

Fuibright Scolar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть браги участь представники гуманітарних, суспільних, точних, технічних і природничих дисциплін – кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років; аспіранти напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (1 вересня 2018).

22 вересня 2017 р. у Чернігівському національному технологічному університеті відбулася зустріч представників компанії JABIL зі студентами економічних спеціальностей та студентів напрямів підготовки Електротехніка та електротехнології і Електронні пристрої та системи, магістрами з електроніки. Присутні мали змогу ознайомитись з діяльністю піприємства, умовами роботи, перспективами кар'єрного зросту в межах корпорації та особистісного зросту також. Компанія пропонує повний соціальний пакет, участь у міжнародних проектах, оплачуване стажування, постійне навчання та ін.

Зацікавлені можуть звернутись до відділу з питань працевлаштування, практики та зв'язків з громадськістю (ІІІ-314) та ознайомитись з інформацією на буклеті компанії в розділі "вакансії" нашого сайту.

З метою зміцнення та розвитку освітніх, наукових та суспільно-культурних зв’язків Університету з установами Азербайджану; розвитку міжкультурних відносин між студентами з Азербайджану та України; розширення контингенту азербайджанських студентів в Університеті, сприяння їх адаптації та формування комфортного культурно-освітнього середовища; підвищення культурно-освітнього рівня студентської молоді, співробітників та науково-педагогічних працівників університету; впровадження українсько-азербайджанських спільних програм, проектів та заходів в ЧНТУ ініційовано створення Українсько-Азербайджанського культурно-освітнього Центру.

Щороку 20 вересня відзначається Міжнародний день студентського спорту. Це свято було започатковано Генеральною конференцією ЮНЕСКО ще у 2015 році за ініціативою Міжнародної федерації студентського спорту (FISU), проте в Україні відзначається вперше.

Цей день покликаний привернути увагу та підвищити значущість спорту в навчальних закладах незалежно від підпорядкування та залучити до своїх лав прихильників здорового способу життя, сприяти його популяризації і розвитку. Рухомий спосіб життя, фізична культура і спорт є надійним джерелом доброго настрою і оптимізму, здоров’я і довголіття!

20 вересня 2017 в стінах спортивно-оздоровчого комплексу ЧНТУ студенти нашого університету також вирішили підтримати спортивний рух України танцювальним флешмобом.

19 вересня 2017 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбулася презентація компанії STUDENT TRAVEL з програмою Work and Travel USA 2018, яку відвідали студенти 1-3 курсів багатьох спеціальностей університету та викладачі. Програма передбачає культурний обмін між студентами України та США.

18 вересня у стінах Чернігівського національного технологічного університету пройшла відкрита лекція у рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Студенти проти корупції», що проводиться Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) у партнерстві з Проектом «Прозорість і доброчесність публічного сектору» Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) з метою підвищення рівня обізнаності молоді щодо основних положень антикорупційної реформи, а також ознайомлення із системою роботи та взаємодії антикорупційних органів.

Традиційно, на початку навчального року на студентів першого курсу ЧНТУ чекає одна з найважливіших подій студентського життя – урочиста посвята.

Ось і цього року, 17 вересня на базі відпочинку «Юність» в с.Шестовиця «першачки» стали справжніми студентами і з неабиякими спритністю, кмітливістю та запалом пройшли тернистий, повний перешкод шлях до омріяного «Студентського раю», де вони подружили з легендарним Богом Шари та заручилися його підтримкою на усі майбутні сесії.

15 вересня в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте відкриття осіннього семестру професійної перепідготовки в рамках проекту «Україна-Норвегія», яка відбуватиметься за двома програмами: «Інтернет технології в бізнесі та WEB дизайн» та «Підприємництво у сфері туристично-ресторанного бізнесу».

На урочистому відкриті були присутні: ректор ЧНТУ Шкарлет С.М., президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Рубцов В.С., начальник відділу соціальної політики Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Кучеренко С.А., директор ННІ права і соціальних технологій Остапенко Л.А., голова ГО «Чернігів Європейський» Дивнич Г.А., представниця ГО «Чернігів Європейський» Петрик О.Л., відповідальна за працевлаштування слухачів проекту; члени ГО «Чернігів Європейський» Децюк Т.М. та Акименко Ю.Ф., які відповідають за соціально-психологічну адаптацію учасників проекту до цивільного життя та координатор проекту – Коленіченко Т.І.

Шановні викладачі, студенти, співробітники!

З січня по червень 2017 року на базі ЧНТУ (ННІ права і соціальних технологій) пройшла реалізація проекту Бюджету участі “Культурно-просвітницький центр для внутрішньо переміщених осіб “Наша сила в єдності”, в якому взяли активну участь викладачі й студенти ЧНТУ.

Учасники проекту (ВПО) відвідували майстер-класи, лекції, тренінги, виставки, концерти, творчі зустрічі, для дітей та дорослих організовувались екскурсії історичними місцями Чернігівщини, що допомогло їм у соціальній адаптації та реінтеграції.

Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін планує продовжити роботу центру у 2018 р. і подала проект із аналогічною назвою “Культурно-просвітницький центр для внутрішньо переміщених осіб “Наша сила в єдності” на Бюджет участі у 2017 р. (реалізація за умови перемоги у 2018 році).

Просимо Вас підтримати цей актуальний для сьогодення проект (№53 “Культурно-просвітницький центр для внутрішньо переміщених осіб “Наша сила в єдності”; бюлетень “Малий проект”).

Шановні викладачі, студенти та співробітники університету!

Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм запрошує на 74-й концертний сезон (2017-2018 рр.).

1 вересня 2017 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбулися Урочистості з нагоди Дня знань та початку нового навчального року.

Зі святом усіх присутніх привітали ректор ЧНТУ Сергій Миколайович Шкарлет, Чернігівський міський голова Владислав Анатолійович Атрошенко, Перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Васильович Мельничук.

В цьому році наш університет гостинно відкрив свої двері більш ніж для 700 першокурсників, яким хочемо побажати наснаги та натхнення в навчанні, особистих успіхів і незмінно бадьорого настрою!

Чернігівський національний технологічний університет запрошує учнів 11-х класів на підготовчі курси на 2017-2018 н.р.

Підготовчі курси готують абітурієнтів до проходження зовнішнього незалежного оцінювання з наступних предметів: української мови і літератури, математики, фізики, історії України, географії , хімії, біології, англійської мови.

Діяльність підготовчих курсів спрямована на те, щоб за порівняно короткий період підняти рівень знань слухачів, надати їм можливість оволодіти новими знаннями, систематизувати вже набуті, розвинути свої здібності та отримати віру в себе.

Навчання відбувається у вигляді теоретичних та практичних занять, тренувальних тестів та самостійної роботи під керівництвом викладачів. Програми та тренувальні тести складаються згідно з вимогами Українського центру оцінювання якості освіти.


Кузьменко
Микола Григорович
14.05.1952 – 02.09.2017

Кузьменко Микола Григорович народився 14 травня 1952 р. у селі Ковчин Куликівського району Чернігівської області.

У 1967 році закінчив 8 класів Ковчинської середньої школи. У 1967 році вступив до Чернігівського міського професійно-технічного училища № 40 і вечірньої школи робітничої молоді № 3 міста Чернігова. Після закінчення училища з 1969 року по 1971 рік працював на Чернігівській меблевій фабриці.

З 1971 по 1973 р. проходив службу в Радянській армії.

В 1975 – 1979 рр. навчався у Чернігівському педагогічному інституті імені Т.Г. Шевченка.

З 1979 – 1980 рр. працював асистентом кафедри фізичного виховання Ніжинського державного педагогічного інституту імені М. В. Гоголя.

У 1980 р. прийнятий на посаду викладача кафедри фізичного виховання Чернігівського філіалу Київського політехнічного інституту.

З 1980 р. і до останніх днів Микола Григорович пропрацював у Чернігівському національному технологічному університеті.
Микола Григорович був дуже порядною, доброзичливою, толерантною, комунікабельною людиною, висококваліфікованим викладачем і науковцем. Його завжди шанували як співробітники, так і студенти університету.

Світла пам'ять про Миколу Григоровича назавжди залишиться в нашому колективі.

Адміністрація ЧНТУ
До уваги студентів першокурсників ЧНТУ!
01.09.2017 р. Початок о 9:30
Відбудуться загальні урочисті збори присвячені Дню знань
(збори перед І корпусом університету )
Адміністрація

Шановні студенти, викладачі та співробітники Чернігівського національного технологічного університету!

Прийміть щирі вітання із визначним святом, що є символом відродження народу, його свободи – Днем незалежності України!

Бажаємо вам міцного здоров’я, великого родинного щастя, миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту. Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а ваші добрі справи примножать славу рідної України.

Зі святом Вас!

Адміністрація університету

З 18 по 29 вересня 2017 р., в рамках діяльності Інформаційного центру ЄС ЧНТУ, студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету мають можливість БЕЗКОШТОВНО навчатися на англомовному курсі «Соціальне підприємництво», який викладатиме норвезький професор д-р Ян-Урбан Сандал, засновник та керівник Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute.

Тривалість курсу – 20 занять, за змістом:
Соціальне підприємництво – 5 занять;
Інноваційний менеджмент – 7 занять;
Стратегічний менеджмент – 8 занять.

Лабораторія Cybermetrics оприлюднила четвертий рейтинг прозорості університетів на основі даних цитованості їх провідних вчених. Для аналізу використовувалися офіційні інституційні профілі Google Scholar Citations або стандартизовані домени або поштові адреси ВНЗ.

Рейтинг оцінює кількість цитувань наукових робіт авторів вишів, що входять до десяти найбільш цитованих співробітників університету згідно з Google Scholar.

Перші місця займають класичні університети США, а лідером знову став Гарвард із показником 1734533 цитувань.

Перше місце в рейтингу серед ВНЗ України у Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» . Чернігівський національний технологічний університет посів 24 місце з показником 5087 цитувань.

Стартував відбір на участь у міжнародному проекті "Інноваційний університет і лідерство" (Фаза ІІІ) за фінансової підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща за ініціативи та подання Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, який очолює Т.В.Фініков, спільно з Варшавським університетом, в рамках якого у жовтні та листопаді 2017 р. відбудеться стажування у Варшавському та Ягеллонському університетах за для академічних лідерів, які мають бажання та здатні впроваджувати інноваційні освітні та управлінські технології в практики української вищої школи (жовтень 2017 р. група Е), орієнтовані на побудову динамічної структури стосунків з основними стейкхолдерами української вищої освіти (листопад 2017 р. група F) і передбачає інтенсивне тренінгове навчання в Україні та Польщі та підготовку й реалізацію відповідних індивідуальних мікро-проектів. 

Термін подання заявок - 15 вересня, деталі - на сторінці Міжнародного фонду досліджень освітньої політики 

Приймальна комісія збирає інформацію про абітурієнтів першого курсу, які мають право на переведення на вакантні місця держзамовлення. Більшість з вас подавали електронні заявки і не всі вказали спеціальні умови зарахування.

Нагадуємо, що в першу чергу на вакантні бюджетні місця будуть переведені

  • діти загиблих учасників АТО
  • діти-сироти
  • діти-інваліди, інваліди 1-2 груп
  • діти учасників бойових дій.

Вступники, які мають право на таке переведення прохання звернутися до Приймальної комісії і надати копії відповідних документів.

ОГОЛОШЕННЯ