ua en

Протягом листопада 2017 — березня 2018 рр. тривали змагання першого етапу Х відкритого чемпіонату м. Чернігова з волейболу серед чоловічих молодіжних команд вищої ліги пам`яті двічі Героя Радянського Союзу, почесного громадянина м. Чернігова О. Молодчого.

Організація «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» (Україна) разом з громадською організацією «DRA» (Німеччина) 17-18 травня у м. Києві провели навчально-практичний семінар «Ефективні методики розвитку громадянської активності та політичної обізнаності дітей і молоді М18». Метою заходу стало підвищення кваліфікації лідерів громадських організацій та освітян, які працюють з дітьми та молоддю.

Серед 65 учасників з різних регіонів України, які пройшли відкритий відбір, можливість презентувати власний досвід політичної та громадянської освіти отримала зав. кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ЧНТУ Н.В. Шакун. На семінарі також були представлені вітчизняні та зарубіжні успішні практики партиципації молоді та реалізації молодіжних соціальних проектів.

Preply.com із задоволенням оголошує свій третій конкурс есе: “THE IMPORTANCE OF MULTILINGUALISM TO PERSONAL AND PROFESSIONAL DEVELOPMENT”.

Preply вважає, що багатомовність є ключем до успіху в сучасному глобальному суспільстві. Щоб підвищити обізнаність про важливість та вплив багатомовності та онлайн-освіти на наступне покоління, Preply.com нагороджує стипендією у розмірі 3500 доларів переможців конкурсу есе.

23-25 травня 2018 року у НТУУ «Харківський політехнічний інститут» пройшов ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Теоретичні основи електротехніки».

Наш університет був достойно представлений командою студентів факультету електронних та інформаційних технологій у складі Чорнонога Володимира (гр. КІ-152), Димерця Андрія (гр. ПЕ-141), Яроша Сергія (гр. ЕМ-161) і зайняла І командне місце, а Димерець Андрій посів І місце в особистому заліку.

Готував студентів до олімпіади доцент кафедри електричних систем і мереж Красножон Андрій Васильович.

Вітаємо студентів і їх керівника з перемогою та бажаємо успіхів, нових перемог та наукових досягнень!

25 травня 2018 року директор Навчально-наукового інституту економіки ЧНТУ, д.е.н., професор Гонта О.І. взяла участь у XV Гомельському економічному форумі.

Учасниками Форуму виступили представники низки країн світу: Білорусь, Росія, Україна, Казахстан, Вірменія, Азербайджан, Німеччина, Грузія, Єгипет, Ізраїль, Італія, Китай, Киргизстан, Латвія, Лівія, Литва, Молдова, Нігерія, Пакистан, Польща, Румунія, Сербія, Сирія, Словаччина, Судан, Таджикистан, Туркменістан, Туреччина, Фінляндія, Чехія, Естонія.

17-18 травня 2018 р. доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Н.А. Ємець взяла участь у роботі VIII Міжнародної конференції «Викладання логіки та перспективи її розвитку», яка відбулася у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка.

Були представлені сучасні наукові досягнення в галузі логіки та методології пізнання, новітні підходи у викладанні логіки, популяризації критичного та аналітичного мислення. Дискусійні обговорення відбулися на круглих столах «Історія філософії та історія логіки: точки зіткнення», «Крос-культурні дослідження суперечки», «Переклад логічної та філософської термінології» та в секційних засіданнях. Були презентовані нові підручники, навчальні посібники та монографії з логіки. На конференції розглядалися як теоретичні, так і практичні аспекти розвитку логічного знання.

16–17 травня 2018 року у Навчально-науковому інституті права і соціальних технологій ЧНТУ пройшла V Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених і студентів «Проблеми захисту прав та свобод людини і громадянина».

Дякуємо всім за участь та цікаві дискусії.

18 травня відбулася зустріч переможців всеукраїнських та міжнародних інтелектуальних змагань з керівництвом обласної державної адміністрації та обласної ради.

Серед переможців були студентка юридичного факультету Чернігівського національного технологічного університету База Катерина та студентка фінансово-економічного факультету Корицька Анастасія, які за підсумками фінального етапу VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка посіли почесне третє місце.

Деякий рік поспіль ГО «Чернігів Європейський» продовжує вдало реалізовувати заплановані проекти.

19 травня 2018 року відбувся фінальний етап проекту історичний квест «Патріоти Чернігівщини», що реалізується в рамках обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016 – 2020 роки «Чернігівська громада». Проект ініціювала ГО «Чернігів Європейський», а його партнерами виступили Чернігівська ОДА (Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю), Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів Стародавній» та ЧНТУ. Метою даного проекту є поширення серед молоді історичних знань про рідний край, сприяння поваги до його минулого, турботи по сучасне та майбутнє.

З нагоди святкування 30-річчя створення кафедри ІКС у актовій залі університету пройшли урочистості. Викладачів, студентів та випускників минулих років привітав ректор ЧНТУ С.М.Шкарлет.

Фотозвіт святкування 30-річчя кафедри ІКС

Оголошується набір студентів для проходження практики у Німеччині на 2019 рік!

Стипендіальна програма німецької економіки для України пропонує активним і мотивованим студентам унікальну можливість стажування на провідних підприємствах Німеччини, які представляють ключові галузі економіки.

Стипендіальна програма розпочинається щороку 1 лютого ітриває від трьох до п’яти місяців.

15 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день сім’ї. Студенти обліково-економічного факультету ЧНТУ також приєдналися до святкування та відвідали концерт-виставку, який проходив у парку ім. Б.Хмельницького. Студенти прониклися атмосферою сімейного тепла, яка панувала на цьому заході. Найбільше вразили виступи дітей та виставки декоративно-прикладного мистецтва мешканців м.Чернігова.

ЧНТУ, як вважають студенти, – це також одна велика родина. Кожен інститут та кожна группа є одним єдиним цілим, яке завжди приде на допомогу один одному.

17 травня 2018 року чернігівська молодь в особі студентів юридичного факультету ЧНТУ презентувала своє бачення та шляхи протидії корупції і активно їх обговорила на круглому столі «Як молодь може протидіяти корупції», організованому громадською організацією «Чернігівський Центр Прав людини».

Шановні колеги, студенти та аспіранти! Щиро вітаємо вас з Днем науки! Бажаємо вам нових творчих пошуків і знахідок, невичерпної енергії, наснаги та вагомих успіхів і перемог на вашому нелегкому, але надзвичайно цікавому шляху!

Хай ніколи не згасає ваш потяг до нових знань, хай завжди вас супроводжує натхнення! Зичимо кожному з вас міцного здоров'я, щастя та благополуччя!

Адміністрація університету

15 травня 2018 року на кафедрі аграрних технологій та лісового господарства в рамках навчальних дисциплін «Основи охорони праці» та «Цивільний захист» для студентів та викладачів були проведені практичні заняття з надання першої допомоги постраждалим. Заняття проводили представники обласного науково-методичного центру екстренної медичної допомоги та медицини катостроф ЧОД.

Спеціалістами надано теоретичний матеріал що до дій в надзвичайних ситуаціях, а також учасники мали можливість потренуватись на манекенах із надання першої медичної допомоги при зупинці дихання, непрямий масаж серця, накдадання жгутів при кровотечах та інше.

Викладачі та студенти кафедри Промислової електроніки ім. В.М.Рядського взяли участь у щорічній Міжнародній конференції науковців та інженерів 38th International Conference on Electronics and Nanotechnology (ELNANO-2018), яка відбулася 23-25 квітня 2018 в НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" під егідою IEEE (Institute of Electrical and Electronic Engineers). Матеріали цієї конференції входять до світового здобутку інженерів з електронних та інформаційних технологій та індексуються авторитетними міжнародними базами знань. Завдяки таким публікаціям світове наукове товариство та міжнародні корпорації можуть впевнитися в високій кваліфікації науковців кафедри та наших випускників.

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» планує проведення серед вчителів, науково-педагогічних працівників, представників адміністрації закладів освіти опитування на тему: «Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища». Дослідження проводитиметься у травні-червні 2018 року та в червні 2019 року на умовах повної анонімності.

26 квітня 2018 року в Харківському національному економічному університетів імені Семена Кузнеця відбувся фінал XII Міжнародного конкурсу студентських маркетингових, PR-проектів та стартапів «Золотий компас», що є унікальним проектом в сучасному освітньому просторі, який об'єднав студентів, викладачів та представників бізнесу з багатьох країн світу з метою формування висококваліфікованих кадрів (заснований у 2007р.) для формування професійних компетентностей у студентів, які навчаються за напрямами: підприємництво, менеджмент (маркетинг), реклама і комунікації, комп'ютерні науки. Тема цього року - Проекти, події та ініціативи для малих міст: бізнес та суспільний сектор.

У підсумку команда ЧНТУ зайняла перше місце у секції «START-UP ПРОЕКТИ» із проектом «EcoChe».

Вітаємо переможців!

З 10 по 12 травня у Чернігівському національному технологічному університеті відбулася VІІІ міжнародна науково-практична конференція «Комплексне забезпечення якості технологічних процесів та систем» (КЗЯТПС-2018).

Співорганізаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Чернігівський національний технологічний університет, компанії Oerlikon Barmag Gmbh (Німеччина), BBEngineering GmbH (Німеччина), ТОВ «БАХ-Інжиніринг» (Україна), Національний технічний університет України «КПІ», Національний авіаційний університет, Інженерна академія України та інші.

У конференції взяли участь 458 учасників (444 учасники у 2017 році) з 80 навчальних та наукових установ і 9 виробничих підприємств України, Німеччини, США, Лівану, ДР Конго, Білорусі Росії. Серед авторів доповідей понад 100 докторів та 200 кандидатів наук. У 55 доповідях, надісланих на конференцію, співавторами були студенти.

Київським дослідницьким центром «Хуавей технолоджі» оголошено про старт програми інноваційних досліджень компанії «Huawei».

Програма передбачає грошові винагороди від 30 до 70 тисяч доларів США для підтримки одно/дворічних проектів висококваліфікованих асистентів, доцентів, професорів, які працюють на умовах повної зайнятості та проводять інноваційні дослідження у сфері комунікаційних технологій, інформатики, інженерії та суміжних галузях.

Протягом листопада 2017 — березня 2018 рр. тривали змагання першого етапу Х відкритого чемпіонату м. Чернігова з волейболу серед чоловічих молодіжних команд вищої ліги пам`яті двічі Героя Радянського Союзу, почесного громадянина м. Чернігова О. Молодчого.

ОГОЛОШЕННЯ