ua en

Vodafone Україна запустив проект Big Data Lab, в рамках якого відкриє
масив своїх реальних даних IT-розробникам.

Ініціатор проекту: Vodafone, найбільший у світі міжнародний оператор зв’язку.
Співорганізатор проекту: We_Challenge, організатор Чемпіонату з розробки DEV Challenge.
Реєстрація – до 22.11.2017 року (на сайті: https://bigdatalab.com.ua)

Проект розрахований на 3 місяці, відбір учасників буде відбуватись до 24 листопада 2017 року.

До участі в проекті запрошуються усі бажаючі, як незалежні IT-фахівці так і команди розробників (в тому числі і студентські), усі ті, хто хоче отримати досвід роботи з реальними даними.

Шановні колеги!

Чернігівський національний технологічний університет запрошує до публікації у науковому фаховому журналі «Технічні науки та технології».

Сайт журналу: http://tst.stu.cn.ua/

Засновник та видавець: Чернігівський національний технологічний університет (ЧНТУ).
Свідоцтво про державну реєстрацю: КВ № 21269-11069 ПР від 12.03.2015.
Рік заснування: 1996. Періодичність видання - 4 рази на рік.
Мова статей: українська, російська, англійська.
Міжнародний серійний номер: ISSN(Print)  2411-5363; ISSN(Online) 2519-4569.

Однією з найважливіших подій у плеяді заходів із нагоди святкування Дня української писемності та мови в Чернігівському національному технологічному університеті стала  VI Міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців „Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку”.

Активну участь у роботі конференції взяли студенти та аспіранти Чернігівського національного технологічного університету, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, курсанти Академії Державної пенітенціарної служби, яких об'єднувало спільне розуміння, що рідна мова – це не просто засіб комунікації і не тільки знаряддя формування думок, а значно більше – духовний скарб нації. Тому теми доповідей, які виголошувалися на секційних засіданнях, були змістовними, цікавими і сприяли жвавому обговоренню.

10-12 листопада 2017 року студенти-магістри обліково-економічного факультету ННІ економіки, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Економічна кібернетика», Возна Тетяна, Домашенко Сергій, Міщенко Тетяна та Моісєєв Олександр (група МЕКп-171), відвідали семінар Європейської дослідницької асоціації «Oikonomos» за підтримки Фонду ім. Конрада Аденауера (головний офіс м. Вільнюс, Литовська Республіка). Семінар на тему «Соціальне ринкове господарство та політика реформ у Центральній та Східній Європі» проводився в місті Гомель, Республіка Білорусь.

Кенан Алескеров - студент 3 курсу Чернігівського національного технологічного університету фінансово-економічного факультету (гр. ФКт-171) - у складі національної збірної команди приймав участь у Чемпіонаті світу з панкратіону і виборов срібну медаль у ваговій категорії 66 кг (стиль Athlima). Чернігівщина може гордитися своїми спортсменами, які з чемпіонату світу привезли повний комплект медалей (золоту та бронзову виборов Данило Козлов, а срібну – наш студент Кенан Алексеров).

Алескеров є вихованцем клубу «Рукопашний бій», змалечку його тренує Олег Пищенко. Раніше, у 2016 році Кенан став переможцем Чемпіонату України з панкратіону серед дорослих та юніорів у Харкові та Міжнародного турніру «Белая Русь», що проходив у Гомелі. Тож цього року завдяки перемогам Кенана Алексерова фінансово-економічний факультет дуже достойно представлений на конкурсі «Кращий студент ЧНТУ» у номінації «Кращий спортсмен ЧНТУ».

Так тримати!!! Вітаємо та бажаємо нових перемог і спортивних звершень!

16. 11. 2017р. Наукова бібліотека ЧНТУ проводить семінар – практикум для науковців, аспірантів та магістрантів університету "Ефективне використання мережевих ресурсів для підвищення індексу цитувань: ORCID + IRChNUT".

Початок о 12.00, ауд. 224. Присутнім пропонується при собі мати ноутбук або планшет.

Запрошуються всі бажаючі!

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Науково-практичної конференції « Новітні технології сучасного суспільства » (НТСС-2017 ).

Мета конференції – залучення творчого потенціалу молоді України до вирішення актуальних науково-технічних проблем нашої держави та розбудови технократичного суспільства.

З 06 по 10 листопада 2017 року кафедрою інформаційних систем в економіці спільно з Українсько-Азербайджанським культурно-освітнім Центром Чернігівського національного технологічного університету була проведена олімпіада з математики серед студентів першого курсу, присвячена пам’яті видатного математика, одного з засновників інформатики та кібернетики Лютфі Заде. В олімпіаді взяли участь понад 70 студентів, які навчаються в Навчально-наукових інститутах технологій, економіки, управління та адміністрування.

Високий рівень знань показали студенти Навчально-наукового інституту економіки Петренко Яна, Каштальян Олексій (група ЕП-171), Онопрієнко Анастасія (група ФК-171).

Переможцем олімпіади став студент Навчально-наукового інституту економіки Богданов Богдан (група ЕК-171), який навчається за освітньою програмою «Економічна кібернетика».

Вітаємо переможців та всіх учасників олімпіади!

0З листопада 2017 року начальник Ніжинського міжрайонного управління водного господарства В.Тарасенко прийняв участь у проведенні обстеження р.Остер науковцями Чернігівського національного технологічного університету на предмет визначення рівня антропогенного навантаження на р.Остер в межах міста Ніжина, визначення джерел забруднення та надання науково обгрунтованих рекомендацій щодо екологічного оздоровлення р.Остер.

Деснянське басейнове управління водних ресурсів надало науковцям необхідну інформацію щодо р.Остер. Обстеження було здійснено на замовлення Департаменту екології Чернігівської облдержадміністрації.

Із метою підвищення конкурентоздатності студентів і майбутніх випускників Чернігівського національного технологічного університету, підвищення їх обізнаності щодо стану сучасного ринку праці, ознайомлення із сучасними техніками пошуку роботи та відповідно до Меморандуму про співпрацю Чернігівського національного технологічного університету та Чернігівського міського центру зайнятості 9 листопада 2017 року відбулася перша зустріч студентів нашого навчального закладу із практичними фахівцями державної служби зайнятості м.Чернігова.

22 листопада 2017 року для співробітників ЧНТУ які викладають, або планують розпочати викладати англійською мовою відбудеться workshop "English as a second language in teaching activity". 

Робоча мова: англійська.

Початок 15:00. 

Шановні студенти, аспіранти, молоді вчені!

Запрошуємо Вас до участі у VI Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Інноваційний розвиток інформаційного суспільства: економіко-управлінські, правові та соціокультурні аспекти», яка відбудеться 14 грудня 2017 року

Михайло Єрко – студент Чернігівського національного технологічного університету факультету електронних та інформаційних технологій, вихованець КПНЗ «ДЮСШ «УКРАЇНА» Чернігівської міської ради, багаторазовий чемпіон України з кікбоксингу, 4 листопада, провів у Німеччині бій за пояс чемпіона Європи (ISKA). Це напівпрофесійна версія відомого чемпіонату К-1. Вагова категорія спортсменів напівлегка – до 60 кілограмів. Суперником нашого земляка став німець Аморім Да Грака.

Вітаємо та бажаємо нових перемог і звершень!

3 листопада 2017 року в рамках навчальних дисциплін «Охорона праці в галузі» та «Організація виробництва, менеджмент та маркетинг на підприємствах енергетичної галузі» студенти груп МЕМп-171 (5 курс) відвідали з екскурсією підстанцію Магістральних електричних мереж 330/110кВ "Чернігівська 330".

3 листопада 2017 року студенти ЧНТУ технічних спеціальностей та спеціальностей, пов'язаних з будівництвом та  архітектурою, інформаційними технологіями, аграрною та харчовою промисловістю ознайомилися з презентацією конкурсів, які організовує Благодійний фонд Бориса Колеснікова. Студенти дізналися про 5 конкурсів - Авіатор, Програміст, Архітектор, Агро, Харчові технології.

Вже стартували 2 конкурси – «Авіатор» та «Архітектор».
У листопаді стартують конкурси «Агро» та «Харчові технології».
Конкурс «Програміст» стартує у грудні 2017 року.

Музей історії ЧНТУ з вересня 2017 року приймає відвідувачів та проводить віртуальні екскурсії.

Збір інформації та матеріалів для Музею історії ЧНТУ продовжується надалі. Було б гарно побачити серед експонатів фотографії навчання і відпочинку студентів і викладачів, наукової роботи і виробничої практики, студентських будівельних загонів і художньої самодіяльності студентів 60-90-х років; значки ГТО, студентських будівельних загонів; дипломи 60-70-х років, газетні вирізки та інші речі тих часів.

Звертайтеся за адресою: м.Чернігів, вул. Шевченка, 95, корпус № 4, ауд.24. Телефон: 665-168 (внутр.268). E-mail: museumcstu@stu.cn.ua

06 листопада Українсько-Азербайджанським культурно-освітнім Центром Чернігівського національного технологічного університету спільно з Навчально-науковим інститутом економіки було проведено захід «Моя столиця».

На заході у формі презентації студент фінансово-економічного факультету Алексєєв Дмитро представив столицю України місто Київ, студент ФЖПіТ Агаєв Руфат розповів про столицю Азербайджану місто Баку, та студент факультету проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпеченню Аміну Алхасан представив місто Абуджу – столицю Нігерії. На двомовних презентаціях студенти першого курсу обліково-економічного факультету мали змогу ознайомитись з історичним минулим України, Азербайджану та Нігерії, а також побачити основні пам’ятки архітектури столиць.

З 01 по 03 листопада на базі Навчально-наукового інститут технологій Чернігівського національного технологічного університету відбулася ХVІІ Міжнародна науково-практична конференція «Машинобудування очима молодих: прогресивні ідеї – наука – виробництво» (МОМ-2017).

Співорганізаторами конференції є Міністерство освіти і науки України, Чернігівський національний технологічний університет, Донбаська державна машинобудівна академія, Житомирський державний технологічний університет, Запорізький національний технічний університет, Івано-франківський національний технічний університет нафти і газу, Інститут надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України, Луцький національний технічний університет, Національний технічний університет України «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Одеський національний політехнічний університет, Сумський державний університет, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, Центральноукраїнський національний технічний університет.

У конференції взяли участь 242 учасники з 27 навчальних та наукових установ і 3 виробничих підприємств України та Німеччини. Найбільше учасників конференції – 66 було від Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», 24 учасники представляли Сумський державний університет, 23 – Донбаську державну машинобудівну академію, м. Краматорськ, 22 – Чернігівський національний технічний університет.

14 листопада 2017 року (вівторок) з 10.30 до 17.00 на базі ННІ права та соціальних технологій (корпус № 8: вул. Козацька 1, ауд. 110 ) у рамках діяльності Ресурсного Центру зі сталого розвитку громад ЧНТУ відбудеться Тренінг зі сталого місцевого розвитку (за підтримки Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»)

7 листопада 1925 року народився Євген Григорович Калита, перший керівник нашого навчального закладу з липня 1960 по липень 1982 року - декан загальнотехнічного факультету Київського політехнічного інституту в м. Чернігів, а згодом директор Чернігівського філіалу Київського політехнічного інституту

ОГОЛОШЕННЯ