ua en

17 березня 2018 року у Чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся благодійний захід, присвячений пам’яті загиблих за Україну співробітників СБУ, – презентація виставки картин «Невидима варта» та вистави-реквієм «Війна без строку…».

Вистава-реквієм, підготовлена курсантами Академії СБУ, — це розповідь про співробітників Служби безпеки України, які загинули, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої країни.

Вшанували пам'ять загиблих героїв і студенти ЧНТУ. Дякуємо кураторам груп, що долучилися до заходу.

15 березня у прес-центрі «Чиста політика» відбулася презентація транскордонного міжрегіонального проекту по підвищенню екологічної свідомості та ефективності комплексного управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро в Чернігівській і Гомельській областях.

Протягом заходу організатори розповіли: 

  • як відбуватиметься реалізація проекту в галузі комплексного управління транскордонними водними ресурсами; 
  • яку користь від реалізації проекту матимуть жителі транскордонних регіонів; 
  • як планується підвищувати обізнаність громадян щодо захисту довкілля та розумінню необхідності збереження води.

15 березня 2018 року у рамках декади ННІ економіки ЧНТУ відбувся захід для школярів міста Чернігів – симуляційна економічна інтерактивна гра.

Метою гри є активізація шкільної молоді з метою сприяння реалізації їх творчого потенціалу, підвищення обізнаності у механізмах прийняття рішень на рівні місцевої та державної влади, залучення до розвитку громадянського суспільства у м. Чернігові.

В рамках проведення декади ННІ Економіки 14,15,16 березня викладачі кафедри інформаційних систем в економіці та студенти-магістри професійного спрямування «Економічна кібернетика» відвідали загальноосвітні заклади №№ 5, 10, 24, 33 м.Чернігова та зустрілися з учнями 10-11 класів.

Випускникам шкіл було презентовано нову освітню програму «Економічна аналітика», навчання за якою починається з 2018 року.


«Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу,
наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє.
Є. Маланюк

Традиційно весна в ЧНТУ стартувала вшануванням пам’яті Великого Кобзаря: в університеті згадують творчість поета, прозаїка, художника, великого сина України. А тому, як і щороку, в ННІ права і соціальних технологій відбулись заходи, присвячені Шевченківській весні. Конкурс постерів, тематична виставка, літературно-художні читання, проведені викладачами кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, покликані не просто вшанувати пам’ять великого сина українського народу, а всім серцем відчути його невмируще слово, осягнути велич його генія.

12 березня до Дня боротьби за права жінок і міжнародний мир за ініціативи Центру ґендерної освіти ЧНТУ та кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права і кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ННІ права і соціальних технологій відбувся круглий стіл «Покоління прав людини: жіночий вимір». Студенти та викладачі обговорили актуальні проблеми забезпечення прав жінок, прояви дискримінації щодо жінок та шляхи досягнення реальної ґендерної рівності.

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XIII НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ “МАТЕМАТИЧНЕ ТА ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМ. МОДС ’2018” 25 червня - 29 червня 2018 р., яка є складовою частиною заходів щодо виконання Закону України "Про Національну програму інформатизації" та плану науково-організаційних заходів Національної академії наук та Міністерства освіти і науки України.

У 1968 році студенти групи ТМ-662 нашого вишу, на той час Чернігівського філіалу Київського політехнічного інституту (ЧФ КПІ): Котевич Олег, Бучельніков Віктор, Нестеренко Сергій, Шовковий Валерій та Заварзін Олег, готуючи святковий концерт до 8 березня, включили до сценарію декілька гумористичних міні-вистав. Незабаром до юнаків долучилося чимало талановитої молоді із акторськими здібностями, що призвело до створення студентського театру естрадних мініатюр - СТЕМу. Дуже швидко СТЕМ набув великої популярності у м.Чернігові і став візитівкою інституту.

Шановні студенти, аспіранти, молоді науковці!

Запрошуємо Вас до участі у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих учених «НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ У НАУКОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ І НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ», яка відбудеться 11-12 квітня 2018 року на базі Чернігівського національного технологічного університету.

6 березня 2018 року у стінах Чернігівського національного технологічного університету відбувся Міжнародний симпозіум «Безпека енергетичної інфраструктури: регіональний вимір».

В межах даного заходу було підписано чотиристоронній меморандум про співпрацю у галузі кібербезпеки об’єктів енергетичної інфраструктури між Чернігівським національним технологічним університетом, Чернігівським ІТ кластером, Литовським ІТ кластером, Асоціацією «Українська оборонна та безпекова промисловість».

Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем’я люте,
В остатню, тяжкую мінуту
За неї Господа моліть.
Т.Г. Шевченко

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у заходах, присвячених 204-й річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, що відбудуться в ЧНТУ.

У рамках проекту Британської Ради «Англійська мова для університетів» викладачі кафедри іноземних мов професійного спрямування взяли участь у роботі зимової та весняної шкіл педагогічної майстерності. Головною метою заходів був професійний розвиток викладачів та ознайомлення із сучасними підходами до викладання англійської мови у вищих навчальних закладах. Учасники взяли участь у тренінгах та отримали сертифікати.

Любі жінки! Від усього серця вітаємо Вас зі святом весни, радості й тепла!

Бажаємо Вам міцного здоров’я, добробуту, довічного щастя та кохання!

Нехай кожен день Вашого життя буде таким же світлим, щедрим і сонячним, як Ваші усміхнені очі, добрі й люблячі серця. Бажаємо натхнення і нових звершень на життєвому шляху. Нехай доля буде щедро наповнена теплом і любов’ю!

З любов’ю весь чоловічий колектив
Чернігівського національного
технологічного університету
До 204-ї річниці від дня народження Кобзаря

У рамках підготовки та відзначення 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка Чернігівський національний технологічний університет проводить ШОСТИЙ ВІДКРИТИЙ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС, ПРИСВЯЧЕНИЙ КОБЗАРЮ, «МІЙ ШЕВЧЕНКО».

Конкурс проходить у таких номінаціях:

  • конкурс есе на теми: „Борітеся – поборете”, „У всякого своя доля і свій шлях широкий”, „Ну що б, здавалося, слова” тощо;
  • конкурс студентських наукових робіт.*

*Для участі у номінації „Конкурс наукових робіт” подаються самостійно підготовлені науково-дослідницькі роботи з проблем наукової та художньої рецепції творчості Тараса Шевченка, які є пошуковими за своїм характером, мають наукову новизну й практичну цінність.

До 204-ї річниці від дня народження Кобзаря ОГОЛОШУЄТЬСЯ ШОСТИЙ ВІДКРИТИЙ КОНКУРС ЛІТЕРАТОРІВ Чернігівського національного технологічного університету

Мета конкурсу: всебічне сприяння розвитку обдарованої молоді, надання можливості розкриття творчих здібностей учнів та студентів, сприяння їхній самореалізації.

Завдання конкурсу: визначення кращих літераторів-початківців (поетів, прозаїків) серед студентської молоді.

Учасники: студенти ЧНТУ, які мають власні твори із оригінальним наповненням, яскраво вираженим авторським почерком.

Напередодні сумної річниці - 75 років Корюківській трагедії - в ЧНТУ відбувся круглий стіл «Попіл загиблих стукає в наші серця.

Участь у засіданні круглого столу взяли Бутко С.В., Горобець С.М.- співробітники Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, викладачі кафедри філософії і суспільних наук, студенти ЧНТУ.

З 3 по 4 березня 2018 року в місті Івано-Франківськ проходив ХХІ Всеукраїнський волейбольний турнір серед жіночих команд пам’яті Богдана Завальського в якому прийняло участь 10 команд з п’яти областей України. В цьому турнірі прийняла участь і наша студентська волейбольна команда «Юрист».

Після напружених фінальних ігор команда Чернігівського національного технологічного університету посіла ІІІ місце .

Вітаємо дівчат, бажаємо міцного здоров’я та подальших перемог!

Міністерство освіти і науки України і Міністерство освіти, молоді та спорту Чеської Республіки
оголошують конкурс українсько-чеських науково-дослідних проектів.

Переможці конкурсу зможуть реалізувати проект у 2019-2020 роках.
Прийом заявок на конкурс - з 1 березня до 30 квітня 2018 року

28 лютого 2018 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся круглий стіл «Від України 2030 до регіональних стратегій». Захід мав на меті обговорення питаннь забезпечення та створення необхідних умов розвитку Чернігівщини у контексті бачення України-2030 та механізмів, запропонованих Доктриною збалансованого розвитку «Україна 2030». Ініціатором зустрічі стала Аналітична платформа стратегічних комунікацій (м. Київ). Модератором наукової дискусії була Гонта О.І., директор ННІ економіки ЧНТУ, д.е.н., професор.

Серед учасників круглого столу були науковці ЧНТУ, представники Департаменту фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації, представники бізнесу.

Символічно, що саме в перший день весни – 1 березня, до університету на презентацію проекту «Почни весну з ЧНТУ!» завітали лідери учнівського самоврядування.

Після розповіді проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Ольги Євгенівни Мельник про заплановані заходи на шкільну молодь чекав інтерактив з елементами тренінгу, модераторами якого виступили викладачі факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації на чолі із в.о. декана Надією Сергіївною Левицькою.

Завершилася презентація чаюванням та неформальним спілкуванням представників учнівського самоврядування та Студентської ради ЧНТУ.

Маємо перші результати співпраці між кафедрою маркетингу, PR-технологій та логістики ЧНТУ та ПрАТ «Берегиня» – вивчення споживчої аудиторії шляхом проведення польового маркетингового дослідження.

Анкета для опитування була розроблена спільно кафедрою маркетингу, PR-технологій та логістики ЧНТУ та ПрАТ «Берегиня», яка місить 10 актуальних питань, що дозволило не витрачати багато часу на відповіді. Метою проведення анкетування стало визначення профілю потенційного споживача та відповідності продукції ТМ «Берегиня» потребам і побажанням покупців.

Опитування face to face мешканців та гостей Чернігова проводилось студентами-маркетологами 2 березня 2018 року під час XVI Обласного ярмарку «Що може жінка», який проходив у ТРЦ «Мегацентр».

ОГОЛОШЕННЯ