ua en

Шановні студенти, аспіранти, молоді вчені !

Чернігівський національний технологічний університет  запрошує до участі VІІ Міжнародній  науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих вчених "Інноваційний розвиток інформаційного суспільства: економіко-управлінські,  правові  та соціокультурні аспекти", яка відбудеться 12 грудня 2018 року

У конкурсі можуть брати участь студенти всіх курсів денної форми навчання, які навчаються на спеціальностях, пов’язаних з будівництвом та архітектурою.

Реєстрація відкрита до 2 грудня 2018 року на офіційній сторінці Президента Фонду Бориса Колеснікова у Фейсбуці.

Переможці отримають змогу відвідати профільну виставку MADE EXPO 2019 в Мілані (Італія).

Чернігівський національний технологічний університет активно долучився до всеукраїнського марафону заходів з підвищення фінансової грамотності в рамках «Тижня Фінансів – 2018». Цього року головний акцент було зроблено на формуванні у студентської молоді практичних навичок фінансового планування життя під час проведення 6 листопада 2018 року інтерактивної майстерні спільних ідей та дій «Розумні фінанси».

Шановні студенти ЧНТУ

Запрошуємо взяти учать у анонімному опитуванні (вказуєте тільки ННІ та курс)

Дане анкетування дасть змогу зрозуміти на скільки інформативними є ресурси випускових кафедр/факультетів/ННІ/університету під час навчання, а також дозвілля студента ЧНТУ

https://goo.gl/forms/AMfofHmv22PkwHRn2

МОН оголосило перший конкурс наукових розробок за держзамовленням за новими правилами – зокрема, відтепер для фінансування робіт переможців не потрібно буде проводити тендерні закупівлі. Це спростить та пришвидшить процедуру надання коштів ученим, чиї роботи будуть визнані кращими та отримають фінансування держави.

Фінансування надаватиметься з 2019 року. Планується, що державою для цього буде виділено близько 19,3 млн гривень.

Студенти кафедри теоретичної та прикладної економіки Каштальян Олексій, Петренко Яна (гр. ЕП-171) і Степаненко Костянтин (гр.ЕК-18) долучилися до реалізації спільної ініціативи Міністерства освіти і науки України та YEP щодо розвитку підприємницьких клубів в українських ВНЗ. 10-12 листопада 2018 року відбувся тренінг по створенню стартап-клубу в Університеті, в рамках підписаного Меморандуму в якому прийняли участь студенти університету.

Міністерство освіти і науки забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.

Наказ про надання закладам вищої освіти і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних Web of Science та Scopus

У рамках святкування Дня української писемності та мови відбулася творча зустріч студентів ЧНТУ з чернігівським поетом, журналістом Олексієм Масловим.

Поет читав свої вірші (написані від початку 1990-х років і до сьогодення), тематика яких дуже різноманітна: від лірики і жартів через осмислення вічних питань людини і людства й до власної оцінки гострих суспільно-політичних тем, окреслення власної громадянської позиції. 

Однією з найважливіших подій у плеяді заходів із нагоди святкування Дня української писемності та мови в Чернігівському національному технологічному університеті стала  VII Міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців „Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку”.

Активну участь у роботі конференції взяли студенти та аспіранти Чернігівського національного технологічного університету, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, курсанти Академії Державної пенітенціарної служби, Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького, яких об'єднувало спільне розуміння, що рідна мова – це не просто засіб комунікації і не тільки знаряддя формування думок, а значно більше – духовний скарб нації. Тому теми доповідей, які виголошувалися на секційних засіданнях, були змістовними, цікавими і сприяли жвавому обговоренню.

9 листопада українці всього світу вшановують рідну мову. Встановлене свято було на честь Нестора літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Саме його вважають “батьком українського письма”.

Щороку саме в День української писемності та мови проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого долучилися студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету. Найголовніше в ньому – це і перевірка знань, а також солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово.

9 листопада 2018 р. Індустріальний ґендерний комітет з реклами проводив у м.Чернігові семінар «Попередження проявів сексистської реклами: інструменти місцевих органів влади та взаємодія із громадянським суспільством». Наш університет на заході представляла керівниця Центру ґендерної освіти Наталія Ємець.

Україна отримала окреме вікно для фінансування конкурсів Програми «Еразмус+» у 2019-2020 рр. Додаткове фінансування виділено за напрямом Кey Аction (KA)1 «Міжнародна кредитна мобільність» у розмірі 2,5 млн євро, напрямом Кey Аction (KA)2 «Розвиток потенціалу вищої освіти» у розмірі 2 млн євро, а також півмільйона євро – за напрямом Жан Моне. Таке рішення було прийнято ЄС за результатами розгляду відповідного звернення України

Студенти і викладачі кафедри аграрних технологій та лісового господарства ННІ Бізнесу, природокористування і туризму ЧНТУ прийняли участь у Всеукраїнській екологічноій акції "Посади дерево миру!".

Мета акції – привернення уваги українців до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході країни, підвищення рівня екологічної свідомості та еко-патріотизму.

05 листопада 2018 р. студенти третього курсу спеціальності "Туризм" (група Т-161) та представники Студентської ради ННІ Бізнесу, природокористування і туризму під керівництвом Андрєєвої Г.П. відвідали Управлінні культури і туризму Чернігівської міської ради. Відбулась креативна розмова із заступницею начальника Катериною Литвин та провідним фахівцем Мариною Леоненко. Студенти неймовірно раді свїй причетності до розвитку туризму в місті і сподіваються на подальшу співпрацю і реалізацію задуманих проектів.

5 листопада в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте відкриття Норвезько-український центр розвитку бізнес-ідей за участю Посла Королівства Норвегія в Україні Ole T. Horpestad.

Робота Центру спрямована на підтримку підприємництва, розвитку стартап-руху, надання консультаційної та організаційної допомоги слухачам та випускникам курсів професійної перепідготовки проекту «Україна-Норвегія», які мають на меті створити власний бізнес. Також Центр буде допомагати іншим особам, зацікавленим у розвитку підприємництва у Чернігівському регіоні, залучати до співпраці представників бізнесу, місцевої влади, громадських організацій, налагоджувати ефективну співпрацю з Норвезько-Українською торговою палатою.

 З метою сприяння встановленню та розвитку якісного науково-технологічного співробітництва між науковцями України і Білорусі Міністерством освіти і науки України та Державним комітетом з науки і технологій Республіки Білорусь оголошено конкурс спільних українсько-білоруських науково-дослідних проектів для реалізації у 2019-2020 рр.

Міністерство освіти і науки України та Міністерство науки і технологій Держави Ізраїль оголошують конкурс спільних українсько-ізраїльських науково-дослідних проектів для реалізації у 2019-2020 рр. Конкурс відкрито з 1 листопада 2018 року по 31 січня 2019 року

Мета конкурсу:

Конкурс проводиться з метою сприяння встановленню та розвитку якісного науково-технологічного співробітництва між науковцями обох країн.

СТАРТУВАВ ГРАНТОВИЙ КОНКУРС ДЛЯ СТУДЕНТІВ, МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ТА АСПІРАНТІВ, ЯКІ ДОСЛІДЖУЮТЬ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ УКРАЇНИ ТА СВІТУ

Студенти, молоді вчені та аспіранти, які досліджують питання збереження екології, можуть взяти участь у грантовому конкурсі та залучити ресурси для реалізації свого стартапу. Грантовий фонд пропозиції складає 70 тис гривень.

Програма дозволить молодим дослідникам запропонувати своє бачення вирішення екологічних проблем України та світу. Фіналісти та автори найкращих проектів познайомляться з досвідченими фахівцями галузі, а переможці отримають гранти.

28 жовтня за ініціативи кафедри історії та теорії держави і права, конституційного права (організатор – доцент кафедри І. Г. Карпова при сприянні зав. кафедри, доцента О. Г. Козинець) відбулась екскурсія до Батурина з відвідуванням палацу К. Розумовського, цитаделі, музею археології, будинку В. Кочубея. В екскурсії взяли участь студенти першого курсу спеціальностей ПД, ФР, КБ, МР.

ОГОЛОШЕННЯ