ua en

3 квітня 2013 року Чернігівський державний технологічний університет знову зустрічав численних гостей – учнів 10-11-х класів загальноосвітніх  шкіл Чернігова.

Цього року університет проводить День відкритих дверей декілька разів, адже бажаючих дізнатись про нові спеціальності, що відкриваються в ЧДТУ, дуже багато. Адміністрація ВНЗ пішла назустріч майбутнім абітурієнтам і запрошення надсилаються загальноосвітнім школам міста та області за графіком, – запитань у випускників-2013 вистачає і на всі потрібно дати змістовні відповіді.

Цього разу на зустріч були запрошені випускники 7, 9-16, 18-21, 23 шкіл. В холі університету кожна випускова кафедра презентували свій напрям підготовки у вигляді наукових розробок, тематичних досліджень, макетів обладнання, тощо. Майбутні абітурієнти мали змогу поспілкуватися з викладачами та студентами ЧДТУ.

Другого березня 2013 року Чернігівським відділенням Ліги радіоаматорів України був проведений чемпіонат Чернігівської області з радіозв`язку на коротких хвилях (SSB). 

За одну годину змагань колективна радіостанція нашого університету провела 75 радіозв'язків та з великим відривом перемогла серед всіх колективних радіостанцій! Крім того наша радіостанція в складі команди від міста Чернігова (одна колективна і дві індивідуальні) перемогла в конкурсі команд міст Чернігівської області.

Інститут стратегічних оцінок (ІСО) при Президентському фонді Леоніда Кучми «Україна» оголошує конкурс серед студентів на тему: «Україна ХХІ століття: цивілізаційний вибір» .

Метою конкурсу є з’ясування ставлення студентської молоді до пріоритетів зовнішньої політики України, зокрема її позаблокового статусу, стратегії європейської чи євразійської інтеграцій з урахуванням нинішніх динамічних економічних і політичних реалій у світі.

Нинішній конкурс – це вже п’ятий за рахунком такий масштабний захід, який проводить Інститут за активної участі провідних вузів України. Перед ним успішно проведено конкурси на теми: «Шляхи виходу з економічної кризи» (2009 р.), «Зробимо Україну енергоощадною»(2010 р.), «Україна: 20 років державотворення» (2011 р.) та «Природне землеробство України – шлях до здоров’я і добробуту нації» (2012 р.), у яких брали участь студенти ЧДТУ.

Шановні студенти! Інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки (кімн. 138) проводить День дипломника.

Запрошуємо студентів економічного факультету та факультету менеджменту і підприємництва на перегляд літератури з 08.04.2013 по 12.04.2013

Шановні студенти ЧДТУ ! 4 квітня в актовій залі головного корпусу відбудеться зустріч студентів з ректором ЧДТУ, професором Шкарлетом Сергієм Миколаєвичем!

Початок о 12:50!

Запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь, а також скористатись можливістю задати запитання Ректору!

З 18 березня по 28 березня 2013 року в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" проводився Весняний курс для аспірантів та молодих вчених "Інновації для сталого розвитку", організований у рамках проекту TEMPUS "CREDO". Курс був направлений на опанування новітніми технологіями сталого розвитку, такими як Backcasting, Constructive Technology Assessment, Framework for Innovation Systems analysis. Лекції проводились викладачами з технічного університету Делфту (Delft University of Technology, Netherlands), Королівського технічного інституту (Royal Institute of Technology, Sweden), Національного технічного університету України "КПІ", співробітниками Національної академії наук України.

28-29 березня 2013 року в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя проходив ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі наук «Зварювання».

Чернігівський державний технологічний університет представляв студент механіко-технологічного факультету Шкардибарда Сергій (група МЗВ-081)з науковою роботою на тему: «Удосконалення технології дифузійного зварювання різнорідних матеріалів із застосуванням електроіскрового легування» (науковий керівник к.т.н., доцент Ганєєв Т.Р.), яка стала продовженням співпраці кафедри зварювального виробництва Чернігівського державного технологічного університету та Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (м. Київ).

Презентація наукової роботи була високо оцінена конкурсною комісією і була відзначена дипломом ІІ ступеню.

Щиро вітаємо переможця та кафедру зварювального виробництва!

Вітаємо студентку групи МА-081 Кожедуб Катерину, яка посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі «Машинознавство».

Керівник – доцент кафедри МА ЛП Акимов О.О.

28 березня факультет соціальної роботи дружньо зустрів волонтерів з далекої Великобританії. Студенти та викладачі факультету соціальної роботи в неформальній обстановці зігріли гарячим чаєм та теплими посмішками гостей. Колеги по волонтерському руху мали змогу познайомитися, поспілкуватися, обмінятися досвідом та емоціями.

Шановні викладачі та студенти! З 1.04.13 до 6.04.13 інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки проводить День інформації (кімн. 138).

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з новими надходженнями до бібліотеки.

26-27 березня 2013 року на базі ЧДТУ проводиться підсумкова науково-практична конференція ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з машинознавства.

Диплом ІІ ступеня отримала студентка ЧДТУ Кожедуб Катерина Василівна, науковий керівник Акимов Олександр Олександрович, к.т.н., доц.

28 березня в актовій залі ЧДТУ пройде щорічний "Кубок Ректора КВН". Змагатимуться кращі студентські команди.

Запрошуємо всіх бажаючих. Початок о 18:00. За білетами звертатись до студентського клубу, студентського профкому та студентської ради університету.

Чернігівський державний технологічний університет включено до групи провідних технічних університетів G2 - SFU-TU (Universities focused on technics and technologies) за першою професійною міжнародною програмою “Global World Communicator. Education and Science” Міжнародної ради вчених.

Міжнародна рада вчених є неурядовою організацією, членами якої є авторитетні вчені – представники університетів і дослідницьких центрів по всьому світу. Вона переймається питаннями розвитку освіти і науки, технологічного та гуманітарного прогресу. Головними цілями ради є розробка критеріїв та методів оцінки діяльності навчальних закладів, а також безпосереднє проведення процесу оцінювання та складання рейтингу навчальних закладів.

Сьогодні Міністр освіти і науки Дмитро Табачник вручив ректорові Чернігівського державного технологічного університету, доктору економічних наук, професорові Сергію Шкарлету нагрудний знак та посвідчення «Заслужений діяч науки і техніки України».

Це почесне звання Сергію Шкарлету присвоєно, відповідно до Указу Президента України Віктора Януковича, за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю.

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб «Баланс» при підтримці керівництва Чернігівського державного технологічного університету у зв'язку зі значними змінами в законодавстві планує провести  чергове засідання Клубу бухгалтерів на тему:

"Зміни в законодавстві. ПДВ - зміни і умови та підстави застосування".

Рішенням Вченої ради ЧДТУ (протокол № 2 від 25.02.2013 р.) та наказом по ЧДТУ № 21 від 26.02.2013 р. в структурі ФЕІТ створено нову кафедру - біомедичних радіоелектронних апаратів та систем (БРАС).

Кафедра біомедичних радіоелектронних апаратів та систем буде випускаючою для фахівців напряму підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" , ліцензію на підготовку яких ЧДТУ отримав цього року.

14 березня 2013 року у Міністерстві освіти і науки відбулося засідання робочої групи з розроблення проекту нормативного документа Міністерства щодо педагогічного навантаження у вищих навчальних закладах. Захід проведено під головуванням Першого заступника Міністра Євгена Суліми.

Наказ Міністерства, яким визначено норми часу для планування й обліку навчальної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, підписано ще 7 серпня 2002 року. Тому, на думку Євгена Суліми, прийшов час конкретизувати спільні можливості для того, щоб у сучасних умовах сформувати нове бачення обліку цієї роботи.

12 березня у гуртожитку ЧДТУ відбувся концерт, присвячений до Міжнародного жіночого дня. Організаторами цього заходу стали парубки нашого університету. Концерт був дуже насиченим. На ньому лунали різноманітні пісні під гітару та щирі привітання дівчат зі святом. Виступали наші студенти і випускники, які були спеціально запрошені прийняти участь у цьому заході. Найбільшою несподіванкою для глядачів були пісні у виконання Антона Чирвона. Веселу атмосферу створили ведучі концерту: Фурсенко Олекцій (уже випускник ЧДТУ) та Катерина Мармиль (студентка першого курсу факультету соціальної роботи).

19 березня 2013 року Чернігівський державний технологічний університет зустрічав численних гостей – старшокласників шкіл Чернігова та їх батьків.

Цього року університет проводить День відкритих дверей кілька разів, адже бажаючих дізнатись про нові спеціальності, що відкриваються в ЧДТУ дуже багато. Адміністрація ВНЗ пішла назустріч майбутнім абітурієнтам і запрошення надсилають школам міста та області за графіком, - запитань у випускників-2013 вистачає і на всі потрібно дати змістовні відповіді.

До 31 березня 2013 року Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі за підтримки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України проводить ІІІ Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок».

Для участі у Конкурсі учасники подають творчі звіти у вигляді проектів про проведення  благодійної акції.

19.03.2013 р. газета «Голос України» опублікувала інтерв’ю з ректором Чернігівського державного технологічного університету, професором Сергієм Миколайовичем Шкарлетом, у якому він відзначив успіхи навчального закладу за останні роки та поділився роздумами щодо шляхів підвищення результативності вищої освіти в Україні.

Зокрема відзначив, що ВНЗ отримав повідомлення від Наглядової ради Великої Хартії університетів (Magna Charta Unіversіtatum Observatory) щодо включення ЧДТУ до її складу. Для нашого навчального закладу це означає, що саме ЧДТУ визнаний провідним університетом півночі України — обраним для розвитку національної системи освіти як потужний регіональний методологічний центр. Освітня діяльність навчального закладу була сертифікована за міжнародною системою стандартів якості ІSO9001.

ОГОЛОШЕННЯ