ua en

До 31 березня 2013 року Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі за підтримки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України проводить ІІІ Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок».

Для участі у Конкурсі учасники подають творчі звіти у вигляді проектів про проведення  благодійної акції.

19.03.2013 р. газета «Голос України» опублікувала інтерв’ю з ректором Чернігівського державного технологічного університету, професором Сергієм Миколайовичем Шкарлетом, у якому він відзначив успіхи навчального закладу за останні роки та поділився роздумами щодо шляхів підвищення результативності вищої освіти в Україні.

Зокрема відзначив, що ВНЗ отримав повідомлення від Наглядової ради Великої Хартії університетів (Magna Charta Unіversіtatum Observatory) щодо включення ЧДТУ до її складу. Для нашого навчального закладу це означає, що саме ЧДТУ визнаний провідним університетом півночі України — обраним для розвитку національної системи освіти як потужний регіональний методологічний центр. Освітня діяльність навчального закладу була сертифікована за міжнародною системою стандартів якості ІSO9001.

Чернігівське відділення Ліги радіоаматорів України 2 березня 2013 року проводило чемпіонат Чернігівської області по радіозв'язку на коротких хвилях (SSB). Колективна радіостанція нашого університету прийняла участь в цих змаганнях командою у складі: студентів гр. ПЕ-101 Добровольського 0., Зінченко І., Шевцова А., аспіранта кафедри ПЕ, керівника радіостанції Городнього О.М. (індивідуальний позивний UX9RR, радіоаматор 1 категорії). У підготовці та проведенні змагань також приймали активну участь відомі радіоаматори м. Чернігова Надточей Сергій Миколайович (інд. позивний UX3RR, радіоаматор 1 категорії) та Городній Костянтин Миколайович (інд. позивний UX0RR, радіоаматор 1 категорії, член ради Чернігівського відділення ліги радіоаматорів України).

З 25.02.2013 року по 6.03.2013 року в спортивному залі ЧДТУ проходив турнір з футзалу серед факультетів за програмою ХІ літньої Універсіади 2013 року. Переможцем турніру стала команда механіко-технологічного факультету. Друге місце посіла команда юридичного факультету, а третє – команда факультету менеджменту та підприємництва.

За результатами опитування вболівальників кращим гравцем турніру став Тищенко Володимир (юридичний факультет). Кращий бомбардир – Дюба Ігор (факультет менеджменту та підприємництва), кращий воротар – Вініченко Дмитро (механіко-технологічний факультет).

В четвер, 14 березня о 18-05 на телеканалі "Новий Чернігів" в програмі "Медіакратія" відбудеться прямий ефір присвячений Чернігівському державному технологічному університету. Ви зможете дізнатися про новини нашого університету від перших осіб, про життя факультетів і студетства університету. Особливі новини чекають на наших вступників.

З метою вшанування подвигу українського народу у Великій Вітчизняній війні громадською організацією «Колокол» проводиться літературний конкурс «Перемога діда - моя перемога». В особистих архівах родин студентів зберігаються фотографії, листи, нагороди дідусів і бабусь, інші історичні матеріали, які можна сканувати та надіслати в електронному вигляді на адресу pobeda70@ukr.net. Ці матеріали будуть розміщені на сайті «Історія нашої Перемоги» (http:// nasha-pobeda.com)».

Запрошуємо студентів взяти участь у конкурсі.

Стартує Третій Всеукраїнський конкурс студентських проектів економічних реформ.

Участь у конкурсі дає можливість обдарованій молоді реалізувати свій інтелектуальний потенціал та увійти до складу дорадчих органів при вищих державних інституціях України, а також розширити економічний світогляд та сприяє професійному розвитку.

Дорогі жінки!

Щиро вітаємо Вас зі святом весни, радості й тепла!

Бажаємо Вам міцного здоров’я, добробуту, довічного щастя та кохання!

Нехай кожен день Вашого життя буде таким же світлим, щедрим і сонячним, як Ваші усміхнені очі, добрі й люблячі серця. Бажаємо натхнення і нових звершень на життєвому шляху. Нехай доля буде щедро наповнена теплом і любов’ю!

Адміністрація

У Чернігівському державному технологічному університеті традиційно розпочалася „Шевченківська весна”, присвячена 199-й річниці від дня народження Кобзаря. З нагоди свята в університеті відбувається низка заходів, одним з яких є акція „Одягни вишиванку”, ініціаторами якої виступила Cтудентська рада ЧДТУ. Організатори акції переконані, що наступного року у вишиванки вберуться всі студенти університету і згодом їх ініціативу підтримає молодь з інших навчальних закладів Чернігова.

Центр підготовки стандартизованих іспитів TOEFL, IELTS, GMAT, GRE, SAT оголошує конкурс на отримання часткової та повної стипендії на курси підготовки до TOEFL, IELTS, GMAT, GRE, SAT.

Окрім цього, студенти та всі бажаючі, що проживають в регіонах Україні та мають бажання взяти участь в будь-якому із інтенсивних місячних курсів, ОТРИМАЮТЬ СТИПЕНДІЮ на проживання в м. Києві під час всього періоду навчання,
ПРИ УМОВІ РЕЄСТРАЦІЇ ДО 7 БЕРЕЗНЯ!

Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» напередодні 6-го Київського Безпекового Форуму розпочинає конкурс есе для молоді. Переможці будуть запрошені до участі у цьогорічному форумі, який відбудеться 18-19 квітня 2013 року у Києві та буде присвячений темі «Безпека у небезпечному світі».

До участі в конкурсі запрошуються студенти старших курсів, аспіранти, молодші наукові співробітники, представники молодіжних та громадських організацій віком до 35 років, які цікавляться питаннями міжнародних відносин та зовнішньої політики, міжнародної безпеки та суміжних гуманітарних дисциплін.

З 22 по 25 лютого 2013р. у Прикарпатському Гошеві у монастирі Згромадження Сестер Пресвятої Родини, під егідою Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студреспубліка» відбувся всеукраїнський студентський форум «V Зимова Студреспубліка» в якому взяли участь представники профкому студентів та Студентської ради нашого університету.

22 лютого 2013 року в навчальному корпусі №8 ЧДТУ в рамках роботи проекту «Інститут ІІІ віку» за підтримки Волонтерського центру «ДОВІРА» був проведений МАЙСТЕР-КЛАС з виготовлення штучних квітів.

Для учасників проекту (це люди похилого віку та люди з особливими потребами), студентами магістратури соціальної роботи (Г.Г. Буднік, Я.О.Герасименко) була проведена лекція на тему: «Здорова і щаслива людина – це цікаве і змістовне дозвілля. Hand made і люди похилого віку», що містила розповідь про походження поняття «hand madе» та основні правила при використанні даного виду мистецтва, його вплив на фізичний і душевний стан людини (покращення моторики рук, концентрація уваги, зменшення емоційної напруги та інше), до того ж це неабияка цікава ідея для проведення дозвілля з своїми дітьми, онуками чи друзями.

До дня соціальної справедливості в ЧДТУ було проведено «Тиждень соціальної справедливості», який тривав з 18.02.13 – 22.02.13р.

В рамках тижня було проведено ряд заходів, в яких взяли участь студенти та викладачі. Відкриття тижня розпочато з радіогазети «Справедливість – найвища соціальна цінність», проведено анкетування студентів.

Студенти активно брали участь у вирії заходів, що відбувалися протягом тижня, адже дана тема нікого не залишила байдужим.

Про це, відповідаючи на запитання кореспондента ІА «Наголос», сказав Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

«Постанова про розміри стипендій уже підготовлена. Зокрема, будуть підвищені іменні стипендії — від Президента України, від МОНмолодьспорту та інші», - сказав Міністр освіти.

Але скільки становитимуть студентські стипендії, Міністр відповів, що точних даних у нього поки що немає.

«У березні це питання буде врегульовано», - підсумував Д. Табачник.

22-23 лютого на базі кафедри філології Чернігівського державного технологічного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Компетентнісна парадигма розвитку мовної освіти у середній і вищій школах: сучасні виклики».

Саме під таким гаслом відбувся урочистий концерт, присвячений Дню захисників Вітчизни, який відбувся 21 лютого 2013 року в ЧДТУ в корпусі №8. Даний захід мав більше виховний характер аніж розважальний. Адже на сцені для студентів виступав народний аматорський хор ветеранів війни та праці при Чернігівському міському палаці культури. Організацією даного дійства займалися волонтери студентської соціальної служби спільно з активістами факультету соціальної роботи.

Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності в Україні», компанія “Ernst & Young ”, Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес освіти, Київська Бізнес Школа, Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України оголошують про проведення 2-го Всеукраїнського студентського конкурсу з КСВ.

4 березня 2013 року у Чернігівському державному технологічному університеті за ініціативи Ректорату та Студентської ради відбудеться акція «ВДЯГНИ ВИШИВАНКУ», присвячена 199-й річниці від дня народження Кобзаря.

Українська вишиванка – споконвічний символ духовності української нації. В її візерунках закодована наша історія, наше бачення світу та духовне багатство.

ВІДЧУЙ СЕБЕ СПРАВЖНІМ УКРАЇНЦЕМ!
ВДЯГНИ ВИШИВАНКУ!
ПІДТРИМАЙ НАЦІОНАЛЬНІ ТРАДИЦІЇ!
Інститут Гете у Москві проводить конкурс знавців німецької культури. Для цікавого проекту "Зникаюча стіна" необхідно надіслати цитату на німецькій мові. Кому належить цитата, - поету, вченому чи панк-виконавцеві, - не має значення. Важливо, щоб вона була виразною і цікавою. Термін, до якого можна надіслати цитату на електронну адресу - 28 лютого.

Святом 23 лютого Україна вшановує мужність та відданість тих, хто відстояв її землю у воєнні роки, захистив від рабства, тих хто у мирні роки охороняє її волю, честь і незалежність. Любов до Батьківщини, готовність до самопожертви, вірність військовій присязі, доблесть українських солдатів і офіцерів – запорука миру, спокою і щасливого майбутнього на рідній землі, гідна шана нашим славним козацьким пращурам!

Вітаємо всіх чоловіків університету з Днем захисника Вітчизни. Бажаємо Вам здоров'я і довголіття, бадьорості духу та родинної злагоди, звершення всіх Ваших мрій і побажань, високих досягнень в навчанні та праці на благо Батьківщини!

Ректорат
ОГОЛОШЕННЯ