ua en

Відповідно до розпоряджень КМУ від 11.06.2014 р. №553-р та №554-р академічні стипендії Кабінету Міністрів України призначено:
ТЕВКУН МАРІЇ ВАДИМІВНІ – аспірантці університету;
РОГОВІЙ ГАННІ АНАТОЛІЇВНІ – студентці 5-го курсу економічного факультету спеціальності 8.03050801 «Фінанси і кредит»;
НАЗАРЕНКО ЮЛІЇ ВОЛОДИМИРІВНІ – студентці 4-го курсу юридичного факультету напряму підготовки 6.030401 «Правознавство».

Поздоровляємо наших стипендіатів та бажаємо їм подальших творчих здобутків.

Шановні студенти, літо – чудовий час для подорожей та саморозвитку. На ваш розгляд наступні пропозиції з кінцевими термінами реєстрації на початку липня:

  • Літня академія для молодих фахівців у Швеції на тему «Підвищення прозорості управління і контролю в державних установах»;
  • ІІІ Всесвітній форум за демократію (WFD 2014) у Франції;
  • Навчальні візити у Польщу;
  • Німецько-польсько-українська літня школа "change - exchange - transformation".

4 червня 2014 р. пройшов вебінар щодо програми Горизонт 2020. Матеріали вебінару доступні на сайті.

Серед них: «Українські вчені у Горизонті 2020».

Шановні колеги, до вашої уваги інформація щодо програм навчання у:

23 травня 2014 р. організатори проекту «Слава Чернігова» телеканалу «Дитинець» відвідали Чернігівський національний технологічний університет.

Мета реалізації проекту - визначити чернігівця, який найбільше прославив наш край із залученням величезної кількості мешканців міста, які голосуватимуть; провести широку інформативну кампанію та підняти у чернігівців інтерес до історії рідного краю, його визначних історичних постатей; провести широке обговорення та суспільну дискусію про історію міста та його героїв.

Студенти Чернігівського національного технологічного університету не сиділи склавши руки: постійно шукали нові можливості, реалізовували креативні ідеї та звичайно ж не стояли осторонь науки.

Протягом цього навчального року відбулось безліч цікавого: провели Дебати з питань сталого розвитку; обрали містера та міс ЧНТУ; радували Вас новими випусками нашої газети; відкрили студентський кіноклуб "Новий погляд"; провели хіп-хоп батл; обрали "Гордість університету"; провели динамічні "Дні відкритих дверей"; створили успішну команду КВК "Подай патрон"; займались благодійністю та волонтерсвом весь час і це ще не весь перелік.

28 травня у Чернігівському національному технологічному університеті (в корпусі № 8) активісти громадської ініціативи Реанімаційний пакет реформ (РПР) представили пакет законопроектів для реформування країни.

У презентації взяли участь експерти РПР від груп судової та адміністративної реформи, медіа, лісового господарства, податкової та дерегуляції – Олександр Білоус, Микола Виговський, Наталя Соколенко, Остап Єднак, Олег Мацех, Вадим Міський. Учасниками зустрічі також були студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету.

На базі Чернігівського національного технологічного університету 27 травня 2014 року відбувся семінар для бухгалтерів підприємств, установ та організацій усіх форм власності за підтримки редакції журналу «Баланс-Бюджет», Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Чернігівській області, Головного управління державної казначейської служби України в Чернігівській області.

NetCom Learning оголошує щомісячний конкурс грантів для молодих людей, які хочуть покращити свої знання у галузі комп’ютерних та інформаційних систем, веб-дизайну тощо. Зокрема, надаються $2500 на очні або онлайн заняття у NetCom.

Гранти на навчання для аспірантів від DAAD надаються аплікантам, які не є громадянами Німеччини і не відвідували цю країну протягом останніх 15 місяців.

Область знань – гуманітарні науки і соціологія.

Традиційно наприкінці кожного навчального року Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" за погодженням із Міжнародною наглядовою радою представляє академічний рейтинг університетів. В цьому році вже увосьме опубліковано чергові результати проекту «Топ-200 Україна» за показниками діяльності вузів у 2013 році.

Необхідно відмітити, що ЧНТУ за рік підвищив свій інтегральний індекс на 15 % та піднявся у рейтингу на 1 місце. А загалом за останні вісім років діяльності (тобто за час існування рейтингу "Топ 200 Україна") Чернігівський національний технологічний університет майже у 6 разів покращив свої показники та піднявся з 179 місця на 141.

До Уваги студентів юридичного факультету!

Літня школа юридичної практики при апеляційному суді Чернігівської області запрошує студентів старших курсів ВНЗ за спеціальністю «Правознавство», «Судова та правоохоронна діяльність» взяти участь у проходженні стажування в апеляційному суді Чернігівської області.

Головна мета проекту - забезпечення прозорості та доступності для широких кіл громадськості судової системи області та судів різних рівнів та спеціалізацій, сприяння розумінню суті юридичної професії, формування у студентів професійних навичок роботи у суді.

З 1 червня 2014 року оголошується проведення конкурсу на здобуття щорічної Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 р. № 701.

Умови проведення конкурсу розміщено на офіційному веб-сайті Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України у розділі «Діяльність Агентства» / «Науково-технічна діяльність» / «Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій».

Завідувач кафедри БРАС ЧНТУ Велігорський О.А. з 28.04.2014 по 26.05.2014 проводив наукові дослідження в Німеччині за грантовою програмою Східного партнерства від Німецької служби академічних обмінів (DAAD, Deutscher Akademischer Austauschdienst).

Перебуваючи в Боннському університеті прикладних наук (Bonn-Rhein-Sieg University of Applied Sciences, BRSU), Олександр Велігорський виконував наукові дослідження фотоелектричних систем за умов часткових затінень та розробляв алгоритми управління перетворювачами напруги для фотоелектричних систем на основі методів штучного інтелекту для пошуку точки максимуму потужності.

Проведені дослідження зацікавили як німецьких науковців, так і представників малого та середнього бізнесу. Як результат, співпраця у галузі інтелектуальних промислових систем управління між науковцями кафедри Біомедичних радіоелектронних апаратів та систем ЧНТУ та їх німецькими колегами буде продовжена.

28 травня 2014 року у Чернігівському національному технологічному університеті відбулося відкриття Навчального науково-практичного центру аутсорсінгу, який було створено в рамках проекту Tempus № 530319-TEMPUS-1-2012-1-DE-TEMPUS-JPHES "Інноваційна гібридна стратегія IT-аутсорсингового партнерства з підприємствами".

Метою Центру є сприяння діалогу та співробітництву між бізнесом та освітою, між досвідченими ІТ-фахівцями і майбутніми спеціалістами. На відкритті були присутні студенти, аспіранти, викладачі, представники підприємств і організацій Чернігова, зокрема директор MV Design Володимир Мірошниченко, директор Чернігівського філіалу SysIQ Юрий Шудра, начальник відділу інформаційно-комп'ютерного забезпечення Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Клименок, начальник служби АСУП Чернігівводоканалу Олександр Никитченко.

У режимі on-line у заході приймав участь координатор проекту від Європейського Союзу професор Гюнтер Толкієн з Технічного університету Вільдау, Німеччина. Спілкування відбувалося англійською та німецькою мовами при активній участі викладачів кафедри іноземних мов.

«Сучасні поліглоти» (“Modern Polyglots”) – бюро перекладів, яке базується в Ірландії – пропонує свою програму для студентів з усього світу. «Наша літня програма на англійській мові» (“Our Summer Programme in English”) базується на інтенсивних курсах англійської мови в Ірландії під час літніх канікул.

Контактна інформація на сайті: http://modernpolyglots.ie/ru/about-us/

Європейський культурний фонд (European Cultural Foundation) оголошує конкурс ідей міжсекторального співробітництва, яке залучило б європейців до перевизначення та формування «суспільного простору». Фондом буде обрано 50 найбільш інноваційних ідей, які будуть представлені 23 – 25 жовтня у Марселі. З них буде обрано 25 проектів, яким будуть надані гранти до $10,000.

Поляки створили безкоштовний онлайн-курс польської мови для українців.

Автор курсу, польський кореспондент «Дзеркала тижня» Якуб Логінов, використав у ньому авторський метод, завдяки якому він сам колись вивчив українську мову протягом всього 4 місяців.

25 – 29 серпня 2014 р. в м. Тарту (Естонія) проходитиме літня школа для студентів з України «Перспективи демократії, стабільності та європеїзації в Україні».

Вимоги до учасників:

  • бути громадянином України
  • навчатися у магістратурі або докторантурі в області соціальних наук, або отримати бакалавра за відповідною спеціальністю впродовж останніх 5 років;
  • гарно знати англійську мову.

Літня школа Гліндвордського університету пропонує 4 тижні інтенсивної англійської мови.

Заявки на участь подаються напряму через Language Centre. За цим посиланням також надається можливість проглядати інформацію про літні школи університету і їх учнів.

30 червня – 5 липня 2014 р. на базі Київського Політехнічного Інституту відбудеться Дев’ята Відкрита міжнародна студентська олімпіада з програмування ім. С.О. Лебедєва - В.М. Глушкова.

Для участі в Олімпіаді командам (не більше двох команд від вищого навчального закладу) необхідно пройти обов’язкову реєстрацію на нашому сайті: http://kpi-open.org.

ОГОЛОШЕННЯ