ua en

Відділ міжнародного співробітництва сповіщає про черговий випуск дайджесту грантів, що містить гранти на реалізацію проектів, наукові стажування та можливості для студентів.

09 лютого 2016 р. о 1430 в ауд. 11-203 відбудеться І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Економічна теорія».

Запрошуються студенти ІІ-ІІІ курсів економічних спеціальностей бажаючі взяти участь в олімпіаді.

Прохання: заповнити заявку учасника (за формою додатка 1) та надіслати її на адресу kafekonomteor@ukr.net до 05 лютого 2016 р.

Запрошуємо 10 лютого 2016 р. 900–1100 год. в ауд. 308 корпусу ІІІ (вул. Шевченка, 95) взяти участь у І етапі олімпіади зі Статистики. До участі запрошуються бакалаври, підготовка яких ведеться за напрямами галузей знань 0305 «Економіка та підприємництво» і 0306 «Менеджмент і адміністрування».

Відповідно до останніх даних, за інтегральним показником ЧНТУ посідає 60 місце в світовому рейтингу Webometrics серед 292 університетів України. За показником Presence (тобто представленість у Web-просторі) ЧНТУ посідає 1839 місце в світі серед більш ніж 12 000 університетів.

Департаментом науково-технічного розвитку МОН України відповідно до наказу МОН від 26.01.2016 року №18/4-7-16 оголошується конкурс на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених.

На здобуття стипендій висуваються молоді вчені, які мають значний науковий доробок та можливість проводити наукові дослідження.

Документи претендентів на здобуття стипендій необхідно подати до 20 лютого 2016 року.

Подвиг студентів став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну.

Збережемо пам’ять про боротьбу за волю України.

СЛАВА ГЕРОЯМ!

Згідно з умовами двосторонньої угоди між Україною та КНР китайська сторона виділила Україні квоту стипендій Уряду КНР на 2016/2017 роки.

Фактична кількість нових стипендій на 2016-2017 навчальний рік: 44.

Прийом громадян України здійснюватиметься до вищих навчальних закладів КНР на рівні: бакалавр, магістр, аспірант, стажер.

Термін подачі заявок – 11 березня 2016.

У серпні 2016 року у місті Ессен (Федеративна Республіка Німеччина) Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) буде організована літня школа для молодих дослідників з Республіки Білорусь, Республіки Польща та України.

Головною метою програми є презентація системи європейської освіти та обговорення таких тем, як наукова теорія, інтернаціоналізація, гендерна рівність та інше.

Термін подачі заявки на участь у літній школі до 05 лютого 2016 року.

28 січня 2016 року Університет зустрічав студентів з переселених вузів, які прибули до м. Чернігова в рамках Навчального візиту за програмою "Активні громадяни", організованого ГО "Чернігів Європейський" за фінансової підтримки Британської ради в Україні.

У візиті беруть участь 30 учасників-студентів переселених вузів, які вимушені були переїхати до інших міст України через події на сході країни. Наразі дуже важливо показати студентській молоді, що саме вони можуть сприяти соціальним змінам і забезпеченню сталого розвитку нашого суспільства. Це можливо шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій на засадах рівних можливостей, поваги до різноманіття, довірливої взаємодії між людьми та безконфліктного діалогу.

Розпочав роботу новий сайт Наукової бібліотеки http://library2.stu.cn.ua/

У рамках угоди, укладеної між ЧНТУ та Федерацією Обмінів Франція – Україна (FEFU), студенти факультету життєдіяльності, природокористування і туризму, що вивчають французьку мову як другу іноземну, з 12 по 22 січня 2016 року мали змогу пройти безкоштовний експрес-курс «Французька мова для індустрії туризму», наданий викладачем-волонтером Філіпом Паші (Philippe Pachy) з м. Шанбері, Франція.

У ході занять студенти опрацьовували нову лексику, дізналися багато нового про культуру Франції та практикували театральні аматорські ігри, що було для них цікавим досвідом. У свою чергу для Філіпа Паші були організовані екскурсії містом Черніговом, які викликали в французького гостя захоплення та нестримний інтерес пізнати історію міста.

15 січня 2016 року відбувся захист магістерських дисертацій зі спеціальності 8.05070102 «Електричні системи і мережі». Представлені до захисту роботи мають не тільки елементи наукової новизни, але також орієнтовані на вирішення актуальних практичних питань в сфері електроенергетики України.

Державна екзаменаційна комісія високо оцінила дисертаційні роботи усіх здобувачів ступеню «магістр».

Кафедра електричних систем і мереж пишається своїми випускниками і бажає творчої наснаги у подальшій професійній діяльності та благополуччя у житті!

З метою недопущення виникнення епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань, розповсюдження захворюваності серед учасників освітнього процесу та відповідно до розпорядження ректора університету від 28.01.2016 року № 04 тимчасово призупинено освітній процес з 29.01.2016 р. до 06.02.2016 р. (крім студентів, для яких передбачена переддипломна практика).

25 січня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся Круглий стіл «Європейський Союз - Східне партнерство: співпраця в сфері освіти та науки». Подія мала стратегічне значення на міжнародному освітньо-науковому просторі.

В рамках круглого столу ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Миколайович Шкарлет презентував іноземним гостям досягнення та напрацювання університету за останні роки. Директори, декани, професори університету мали можливість обговорити конкретні пропозиції співпраці між інститутами, факультетами та кафедрами ЧНТУ та університетів Грузії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Польщі. Між Варшавським університетом менеджменту та Чернігівським національним технологічним університетом було підписано угоду про створення Україно-Польського Центру, що сприятиме вивченню польської та відповідно української мов, а також значно розширить можливості академічної мобільності за напрямом «Україна–Польща».

Успішній Першій Міжнародній наково-практичній конференції «УКРАЇНА – ЄС. СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ, ЕКОНОМІКА ТА ПРАВО», яка відбулася минулої весни в Кошице, слідує Друга Конференція.

У 2016 році Конференція відбудеться з 19 по 23 квітня в локації Словацька Республіка-Польща. Традиційно програмою конференції, крім пленарного та секційних засідань, передбачена насичена культурна програма.

В рамках року англійської мови в Україні, у ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ 25 січня 2016 року відбулась перша зустріч студентського клубу "English Training".

Ініціаторами та організаторами даного заходу є волонтер Корпусу Миру (США) Кайл Колд та доцент кафедри соціальної роботи Альона Ревко. Учасники мали змогу ознайомитись із п’єсою «Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра в оригіналі, практикували нові фрази та ідіоми. Студенти виявили бажання проводити щотижневе засідання клубу.

ФАКУЛЬТЕТ ЕЛЕКТРОННИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ Чернігівського національного технологічного університету 28 січня 2016 року о 18 годині проводить вебінар «ТВОЯ ОСВІТА-2016»

Запрошуємо учнів 9-11 класів, професійних ліцеїв, коледжів та всіх бажаючих поспілкуватися он-лайн з представниками випускових кафедр за спеціальностями:

Програмна інженерія, Комп’ютерна інженерія, Радіоелектронні апарати, Електротехніка та електротехнології, Метрологія та інформаційно-вимірювальні технології, Електронні пристрої та системи.

Ви зможете отримати вичерпну інформацію про спеціальності і спеціалізації,
правила прийому до університету на 2016 н.р., про навчання та дозвілля наших студентів.

Шановні науковці, аспіранти, студенти та працівники університету!
В період з 26 по 28 січня 2016 року Ви маєте можливість взяти участь у серії онлайн-семінарів по роботі з платформою Web of Science та іншими ресурсами для наукової діяльності, які пропонує Вам Наукова бібліотека ім. М. Максимовича.
Всі семінари безкоштовні та проводяться російською мовою. Попередня реєстрація на семінари обов’язкова. По завершенню семінарів учасники зможуть отримати сертифікати.
Отримати докладну інформацію та зареєструватись на семінари Ви можете на сайті http://wokinfo.com/russian/ – зелена кнопка «ОНЛАЙН СЕМИНАРЫ» на правій панелі.

Центр іноземних мов  запрошує всіх бажаючих на групове та індивідуальне навчання англійської, німецької та французької мов на II семестр 2015-2016 н.р.

Центр іноземних мов ЧНТУ створено у 2015 році при Чернігівському національному технологічному університеті на базі кафедри іноземних мов професійного спрямування.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

У цей День ми приєднуємось до привітань на адресу всього українського народу! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

15 січня в Києві на території Виставкового центру (Броварський проспект, 15) відбулись щорічні збори Чернігівського земляцтва в м. Києві. Це було 20-е ювілейне зібрання, що вже само по собі викликало неабиякий інтерес і у киян-вихідців з Чернігівщини, членів земляцтва, так і у чернігівців-представників творчих, громадських, культурно-освітніх організацій, виконавчої влади.

В зборах прийняли участь голова Чернігівської облдержадміністрації В.П. Куліч, голова Чернігівської обласної ради І.С. Вдовенко і інші керівники міст та районів. Традиційно під час засідання відбувалися презентації доробків, які були створені за останні роки: наукові, художні, культурно-просвітні та інші.

ОГОЛОШЕННЯ